0
Opublikowany 17 września 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Jak wybrać fototapetę do nowoczesnego salonu?

Wybieramy fototapetę do nowoczesnego salonu

Urządzenie salonu nie jest prostym zadaniem. Zwykle wiemy jakie meble chcielibyśmy mieć, jaki dywan i oświetlenie. Wstawiamy je wszystkie do pomieszczenia i… nagle okazuje się, że jednak coś jest nie tak. Czegoś brakuje. Ściany zieją pustką lub niemodnymi już kolorami. Co zrobić? Jak dodać charakteru naszemu salonowi?Co zrobić w przypadku kiedy mamy niewielki salon, a chcemy by był większy? Doskonałym wyjściem z sytuacji, jest postawienie na powiększające każde wnętrze trójwymiarowe wzory fototapet.

Fototapeta 3D do nowoczesnego salonu

Fototapeta w mieszkaniu – szybka odmiana wnętrza

Salon jest tym pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia – to zwykle tu oglądamy telewizję, bawimy się z dziećmi czy czytamy. Do salonu zapraszamy także odwiedzających nas gości. Warto więc urządzić go nowocześnie i ze smakiem.

Powoli kończy się moda na chłodne, skandynawskie kolory na ścianach. Teraz wnętrze pomalowane na jednolity kolor szary lub biały nikogo już nie zachwyca. Znowu wracamy do różnorodności – kolorów, kształtów i motywów. A najprostszym sposobem na uzyskanie tego efektu na ścianach jest położenie na nich fototapety.

Fototapety 3D tylko w nowoczesnych wnętrzach?

Fototapeta do salonu to doskonały sposób na uzyskanie efektu nowoczesnego, eleganckiego wnętrza. Chłodna kolorystyka lodowca, wodospadu o świcie lub pola pełnego wrzosów pięknie komponuje się z pomieszczeniem utrzymanym w minimalistycznym stylu, pełnego szkła i chromowanych dodatków. Ale dzięki fototapecie 3D możesz osiągnąć dowolny efekt aranżacyjny.

Fototapeta z mostem przedłuży twój salon

Fototapeta 3D to ogromny wybór różnorodnych motywów i kolorów. Wystarczy tylko, że wybierzesz taki, który pasuje do Twojej osobowości, zainteresowań i pozostałych elementów wyposażenia salonu.

Uwielbiasz żeglować, z Twój dom pełen jest mebli i dodatków z motywem marynistycznym? Jeśli tak, pięknie będzie wyglądała fototapeta do salonu ze zdjęciem lin okrętowych lub małej, pustej łodzi zacumowanej przy pomoście.

A może energię życiową czerpiesz z przyrody i przy każdej nadarzającej się okazji wyruszasz na łono natury w poszukiwaniu zieleni, ciszy i ukojenia? Efekt ciepłego, wyciszającego wnętrza możesz mieć we własnym salonie – wystarczy tylko, że spośród setek wzorów fototapet 3D wybierzesz przedstawiającą łąkę pełną kwiatów, gęsty las lub tropikalne lato.

Najpopularniejsze wzory

Fototapety 3D także podlegają modzie – te wzory, które jeszcze kilka lat temu święciły triumfy popularności, dziś stały się przestarzałe. Zastępują je inne. Jakie są modne dziś?

Obecnie wielką sympatią klientów cieszą się fototapety do salonu przedstawiające dość proste formy w minimalistycznych wersjach kolorystycznych. Dobrym przykładem jest tu dmuchawiec – sfotografowany w dużym powiększeniu, na stonowanym tle i z kroplami wody zawieszonymi na jego łodygach. Wspaniały wzór dla romantyków i osób poszukujących równowagi w życiu.

Inny bardzo atrakcyjny obecnie wzór to mapy, obowiązkowo stare. Opatrzone łacińskimi napisami wykonanymi rustykalną czcionką i utrzymane w stonowanych odcieniach zieleni, błękitu, żółci i brązu – są piękną ozdobą wnętrza pełnego starego drewna, skóry i innych naturalnych materiałów. Tak wykończony salon będzie ciepły i przytulny, ale także bardzo nowoczesny.

Warto także postawić na fototapetę 3D przedstawiającą most lub balony na tle nieba. Szalenie popularne są obecnie także wrzosy oraz zdjęcia przypraw na drewnie. A jeśli bliższy Ci jest minimalizm – modne są także abstrakcyjne i geometryczne wzory w jednym kolorze.

Design do małego salonu

Nawet w niewielkim salonie, tapeta 3D z widokiem plaży, powiększy pokój

Także małe salony zasługują na to, by należycie je ozdobić, lecz ich posiadacze często nie potrafią tego zrobić. Wzory te stanowią zdjęcia pomieszczeń, tuneli lub ulic zrobione u ich wylotu i przedstawiające ich wnętrze. Taki sposób wykonania fotografii daje wrażenie głębi, a więc powiększa optycznie pomieszczenie.

Taki sam efekt pomoże Ci osiągnąć fototapeta przedstawiająca niebo pełne białych obłoków, księżyc nisko zawieszony nad taflą oceanu, pole złocistego zboża lub głęboki kanion. Ogromne bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że każdy posiadacz niewielkiego salonu znajdzie odpowiednią do niego fototapetę.

Trójwymiarowa fototapeta do salonu to wspaniały pomysł, by w szybki i prosty sposób całkowicie odmienić i odświeżyć jego charakter.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe