0
Opublikowany 30 listopada 2016 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Urządzasz sypialnię? Zastanawiasz się nad wyborem szafy? Sprawdź, co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniemUrządzając nowy dom lub dokonując gruntownego remontu mieszkania, często stajemy przed dylematem wyboru – czy do sypialni wstawić przestronną szafę na wymiar z dużym lustrem, zdecydować się na oddzielną garderobę, czy też może raczej wybrać rozwiązanie z kilkoma małymi szafami w różnych pomieszczeniach?

Szafa na wymiar do sypialni – oszczędność miejsca i pieniędzy

Wspólna garderoba dla całej rodziny jest niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem, jednak możliwym do wykonania jedynie w przypadku naprawdę dużych mieszkań lub domów jednorodzinnych. Doskonałą alternatywą dla garderoby jest za to duża, pojemna szafa do sypialni (może być wnękowa), wykonywana na wymiar. Szafa taka może zajmować nawet całą jedną ścianę.

Tak duża szafa śmiało pełnić może funkcję mebla wspólnego dla całej kilkuosobowej rodziny. Ponieważ jest w stanie pomieścić bardzo wiele rzeczy, możemy dzięki niej zrezygnować z opcji z kilkoma mniejszymi szafami, ustawianymi w poszczególnych pomieszczeniach (np. w pokoju dziecięcym czy przedpokoju). Brak konieczności wstawiania większej ilości małych szaf to z kolei oszczędność pieniędzy i przestrzeni.

To ostatnie okazuje się szczególnie ważne w mieszkaniach o małym metrażu, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota i gdzie często pojawiają się problemy z umiejętnym zagospodarowaniem wszystkich pomieszczeń.

Efektywność i efektowność mebla

Wykonywana na wymiar szafa, nawet jeśli jest naprawdę duża, potrafi nadać wnętrzu lekkości i wizualnej przestronności. Dobrze zaprojektowana i wykonana szafa z rozsuwanymi, całkowicie przeszklonymi drzwiami, optycznie powiększa i rozświetla całą sypialnię. Wykonywana na wymiar szafa daje gwarancję, że wszystkie jej elementy (łącznie z ich kolorami) będą doskonale dopasowane do wnętrza.

Jednak szafa taka to coś więcej, niż tylko nadanie wizualnego uroku sypialni. Przede wszystkim jest to miejsce doskonałe do przechowywania dużych ilości posegregowanych rzeczy. Już na etapie projektowania możemy przewidzieć w niej miejsce na pościel lub odzież sezonową (często wykorzystywany jest do tego tzw. pawlacz, czyli górna półka, ciągnąca się na całą szerokość mebla), wewnętrzną szafkę na buty, miejsce na długie wiszące ubrania (płaszcze, kurtki), a nawet na bardziej nietypowe przedmioty, jak np. walizki lub torby podróżne, których przechowywanie w niemal każdym domu stanowi pewien problem.

Więcej informacji znajdziesz w Komandor.pl – lider szaf na wymiar.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz