0
Opublikowany 19 września 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Dla kogo pompa ciepła powietrze/woda?

pompa ciepła powietrze woda
pompa ciepła powietrze woda

Urządzenia te stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza że mają szerokie zastosowanie. Służą do ogrzewania pomieszczeń, a także do obniżenia panującej w nich temperatury. Mogą również podgrzewać ciepłą wodę użytkową. Pracują samodzielnie bądź stanowią uzupełnienie innych systemów. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne rozwiązanie – pompa ciepła PCCO SPLIT 13kW

Pompy ciepła typu powietrze/woda to bardzo dobra alternatywa dla budynków, które pozbawione są dostępu do sieci gazociągowej. Metoda ta jest atrakcyjna także ze względu na ceny paliw i koszty eksploatacyjne. Tego rodzaju technologia będzie spełniała kilka funkcji. Podgrzeje ona wodę użytkową, ogrzeje pomieszczenia, a ponadto ochłodzi pomieszczenia w okresie letnim.

Jednym z tych urządzeń jest model PCCO SPLIT 13kW, który wykorzystuje się w budynkach mieszkalnych i usługowych we wszystkich strefach klimatycznych Polski. Są samodzielnym źródłem ciepła w obiektach z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Mogą również współpracować z kotłem (instalacje hybrydowe) tam, gdzie zamontowano system ogrzewania grzejnikowego. Wśród zalet tego urządzenia wyróżnia się niski poziom głośności, dlatego można go montować w zwartej zabudowie mieszkalnej.

Dowiedz się więcej na: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-powietrzewoda-do-co-cwu-chlodzenia/

EKONTROL wsparcie dla ogrzewania

Jesteś posiadaczem instalacji solarnej, fotowoltaicznej lub pompy ciepła? A może dopiero planujesz takie rozwiązania? Zwróć swoją uwagę na system EKONTROL. Co możesz zyskać dzięki tej technologii? W największym skrócie można powiedzieć, że energia wykorzystywana w Twoim domu będzie zawsze pod kontrolą i to bez względu na miejsce, w jakim się znajdziesz. Chodzi tutaj o system zdalnego nadzoru solarów oraz pomp ciepła.

W jakich sytuacjach skorzystasz z tej metody? Przyda Ci się ona zwłaszcza wtedy, kiedy będziesz poza domem. W sposób zdalny wyłączysz lub włączysz pompę albo zmienisz jej ustawienia. W ten sposób przekażesz też instalatorowi tego urządzenia lub firmie serwisowej opiekę nad całym systemem. A oprócz tego będziesz wiedzieć, czy praca tego systemu jest efektywna. Co ważne, wszelkie nieprawidłowości zostaną zakomunikowane za pomocą specjalnego alarmu.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe