0
Opublikowany 24 września 2018 autor Ania i Marcin w wyposażenie
 
 

Jak Zabezpieczyć Dom Przed Włamaniem

Sprawdzone metody ochrony przed włamaniem

Złodziej włamujący włamujący się do domu
W tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniem. Statystyki mówią nam, że każdego roku na naszych domach dokonywanych jest 70-80 tysięcy włamań. W 2/3 przypadków złodzieje włamują się przez drzwi oraz okna. Wraz z rozpędem technologii pojawiają się na rynku nowe sposoby i rozwiązania które uchronią nas przed padnięciem ofiarą włamania. Warto zadbać nie tylko o majątek, ale również o życie i zdrowie naszych bliskich.
Poniżej opiszemy najpopularniejsze i sprawdzone metody, przeciwdziałania kradzieży.

Okna antywłamaniowe z roletami, czym są?

Jednym z podstawowych sposobów zabezpieczenia naszego miejsca zamieszkania są okna włamaniowe z roletami. Jak to działa? Za pomocą specjalnych czujników podpinamy okno wraz z roletą do okuć okiennych. Kiedy złodziej próbuje ruszyć okno, czujniki uruchamiają alarm.

Jeśli to jednak nie odstraszy złodzieja, z pomocą przyjdą nam specjalne wieszaki blokujące, które posiada roleta z napędem elektrycznym. Wieszaki te sprawiają, że ruszenie rolety jest praktycznie niemożliwe. W roletach z napędem manualnym to zadanie spełnia rygiel ręczny.

W sytuacji, kiedy i te zabezpieczenia nie są wystarczające, zostaje nam okno. W dzisiejszych czasach w oknach antywłamaniowych montuje się nawet 3 warstwy szyb, co sprawia, że rozbicie takiego szkła sprawi złodziejowi nie lada trudność. W oknach możemy zamontować szyby różnego rodzaju, jednak najczęstszym wyborem są szyby laminowane.

To takie szyby, które zrobione są z kilku warstw szkła sklejonych specjalną folią. Kiedy złodziej użyje siły wobec takiej szyby, nie rozbije się, lecz zostanie na niej efekt „pajęczyny”. Średnia cena za rolety antywłamaniowe wynosi około 400 zł, jest to średnia półka, lecz i tak w znaczący sposób podnosi nasze bezpieczeństwo.

Ewolucja domofonów w wideodomofony

Wideodomofon firmy 5TECH

Każdy z nas wie, czym są domofony i jaką funkcję spełniają. Te proste urządzenia pojawiają się niemal w każdym bloku i bardzo często w domach wolnostojących. Na przestrzeni czasu domofony zmieniały swój wygląd i swoją jakość dźwięku. Kolejnym krokiem było podłączenie do domofonów kamery z wyświetlaczem. Tak powstały wideodomofony. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od jednego z czołowych producentów i sprzedawców wideodomofonów firmy 5TECH,w ciągu ostatnich lat, wideodomofony wybierane są zdecydowanie częściej niż klasyczne domofony

Wynik tych działań sprawił, że urządzenia te zyskały multum możliwości, w tym ochronę naszego domu przed włamaniem. Wideodomofony z wyższej półki umożliwiają regulację systemu alarmowego dzięki dotykowym panelem LCD. Wbudowane kamerki dobrej jakości wychwytują nieznajomą twarz zarówno w dzień, jak i w nocy. Złodzieje unikają domów z takim zabezpieczeniem, unikając zbędnego ryzyka złapania.

Innymi funkcjami, które oferują nam wideodomofony,są na przykład obsługa światła, czy otwierania lub zamykania drzwi wyłącznie samym głosem. Nie musimy więc już podchodzić za każdym razem do domofonu, aby kliknąć przycisk. Przedział cen wideodomofonów jest bardzo różny, zaczynając od 300 do 400 zł za podstawowe modele i osiąga kwoty około 1000 złotych za bardziej rozbudowane zestawy. Faktem jest, że warto zaopatrzyć się w te urządzenia, jeśli chcemy mieć większą pewność, że nasz dom nie zostanie okradziony.

Drzwi antywłamaniowe – popularny wybór

Oczywistym wyborem w sprawieniu, żebyśmy czuli się bezpiecznie w naszym domu, są drzwi antywłamaniowe. Statystycznie bardzo częstym celem włamywaczy są właśnie drzwi wejściowe lub balkonowe. Chcielibyśmy zatem, aby stanowiły dla złodzieja znaczne utrudnienie w dostaniu się do domu. Przy wyborze drzwi powinniśmy zwrócić uwagę na ościeżnice, skrzydło i zamek. Powinny one być odporne na wszelkie próby wyważenia, wyłamania oraz przewiercenia.

drzwi antywłamaniowe

Takie drzwi antywłamaniowe zbudowane są z prętów z hartowanej stali, między pręty wkładana jest wełna akustyczna, która pełni również funkcje izolacyjne oraz zamka ryglowego wielopunktowego. Całość przykryta jest blachą o średniej grubości 2 mm, która sprawia, że nasze drzwi będą jeszcze wytrzymalsze na wszelkiego rodzaju próby uszkodzenia ich. Istotną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, przy zakupie takich drzwi są ich atesty, warto więc zwrócić się do renomowanych i polecanych firm ze sprzętem antywłamaniowym. Jeśli chodzi o koszta, za dobrej jakości drzwi zapłacić można około 2000 zł.

Monitoring – jak poprawnie dobrać i zainstalować

monitoring

Ostatnim krokiem, który przedstawimy, jest monitoring w domach wolnostojących. Monitoringi są coraz popularniejszym wyborem wykorzystywanym przez mieszkańców. Z reguły, aby objąć teren wokół domu/budynku gospodarczego wystarczą 3-4 kamery. Urządzenia powinny być mądrze rozmieszczone, łapać wjazd, obszar wokół drzwi wejściowych oraz część tylną część podwórka domu, sprawi to, że będziemy mieć podgląd na słabe punkty naszego miejsca zamieszkania i szansa na rozpoznanie złodzieja wzrosną drastycznie.

Ważnym elementem jest oczywiście wybór kamer. Najlepiej sprawdzają się do tego kamery kompaktowe, zapewniające stabilną pracę systemu. Mają one niewielki rozmiar i bardzo estetyczny wygląd co jest dodatkowym atutem. Sercem całego systemu monitoringowego jest rejestrator cyfrowy. To on zapisuje wszystkie dane na dysk twardy, co pozwala na późniejszy podgląd naszych nagrań.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl