0
Opublikowany 4 października 2016 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Jak zaprojektować łazienkę dla dużej rodziny?W małych mieszkaniach projektowanie łazienki jest mocno ograniczone dostępną powierzchnią. Duże rodziny zazwyczaj jednak mieszkają w większych lokalach lub wręcz w domach, co przekłada się na znacznie większe możliwości. Warto je wykorzystać!

Wanna czy prysznic?

W przypadku singli lub par sprawa jest prosta – wybiera się to rozwiązanie, które bardziej odpowiada danym osobom. Im jednak rodzina jest większa, tym większe prawdopodobieństwo, że preferencje poszczególnych jej członków będą się od siebie różnić. Nie wspominając już o tym, że również na gruncie czysto użytkowym potrzeby osób w różnym wieku są od siebie odmienne.

Dorośli i dzieci

Dla dorosłych najlepiej sprawdzają się kabiny prysznicowe z brodzikiem lub wolnostojące. Pozwalają one na szybki prysznic, co przy okazji przekłada się na koszta związane ze zużyciem wody.

Problem zaczyna się w sytuacji, gdy w rodzinie są również dzieci. W takim przypadku o wiele bardziej wygodna okaże się wanna.

Jeśli jednak łazienka jest na tyle duża, by zaspokoić potrzeby zarówno dorosłych, jak i dzieci, warto pomyśleć o zastosowaniu obu tych rozwiązań. Oczywiście powstaje pytanie „jak bardzo duża”. W zależności od odpowiedzi można wybrać kabiny prysznicowe wolnostojące lub ograniczyć się do kabin narożnych.

Jeżeli masz wątpliwości co do zachowania spójności wizualnej projektu w przypadku zastosowania obu rozwiązań, poznaj bogatą ofertę kabin prysznicowych KOŁO. Jest na tyle wszechstronna, że z łatwością znajdziesz coś pasującego do Twojej koncepcji, zarówno wizualnie, jak i pod kątem wymiarów.

Pamiętaj, że więcej osób to więcej potrzeb

Projektując łazienkę dla dużej rodziny nie możesz zapomnieć o jeszcze jednej sprawie. Więcej osób oznacza większą liczbę przyborów higienicznych, które gdzieś muszą zostać umieszczone. Skoro tak, pamiętaj o tym wybierając szafki łazienkowe, a także przy doborze półki pod lustrem.

Co więcej, jeśli nie posiadasz balkonu, a pranie suszysz właśnie w łazience, uwzględnij i ten czynnik. Najprościej oczywiście rozwiesić sznurki do bielizny, ale jeśli pojawi się taka możliwość, równie dobrze możesz wydzielić miejsce przeznaczone na suszarkę.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz