0
Opublikowany 10 października 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Rodzaje i najważniejsze zalety sztukaterii elewacyjnejW świecie estetyki – sztukaterie elewacyjne są uważane za jeden z najbardziej eleganckich, stylowych rozwiązań architektonicznych dostępnych na rynku.

Tradycyjne sztukaterie otrzymuje  się przez połączenie cementu portlandzkiego, piasku, wapna i wody. Ta mieszanina jest następnie stosowana, niekiedy pod postacią wielu powłok na zewnątrz budynku gospodarstwa domowego czy komercyjnego – jest zarówno wytrzymała jak i przyciągająca uwagę.

Dwa rodzaje

Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę są dwa rodzaje sztukaterii aktualnie w użyciu. Pierwszą z nich jest ta, którą ludzie mogą nazywać „prawdziwą” sztukaterią, ponieważ jest to ten sam typ, który znany jest już od lat. „Prawdziwe” sztukaterie, znane są również jako cementowe sztukaterie – to solidny materiał, który jest bezpośrednio nakładany na powierzchnię domu, tworząc pokrycie twarde niczym skała. Z drugiej strony, są też nowe syntetyczne formy sztukaterii jako ich odpowiednik. Sztukateria elewacyjna syntetyczna składa się z materiałów płytowych, które są stosowane na powierzchni domu, a następnie podane klasycznemu wykończeniu sztukaterii. Chociaż oba rodzaje sztukaterii są dość podobne w wyglądzie, syntetyczne sztukaterie oferuje dodatkowe korzyści z zapewnieniem doskonałej izolacji na ich czele.

Oczywiście, tak samo jak to ma miejsce w przypadku wszystkich materiałów również i sztukateria wiąże się z własnym specyficznym zestawem zalet i wad. Dzisiaj zwrócimy uwagę na najważniejsze zalety.

  • Sztukaterie są odporne i trwałe

Jeśli chodzi o materiały na elewacje – sztukaterie są z pewnością jednym z najbardziej trwałych rozwiązań. Jest to też rozwiązanie ognioodporne, co sprawia, że rozwiązanie to jest nie tylko silne, ale też jest bezpieczne. Dodatkowo, sztukaterie zwykle wiążą się z wykończeniem odpornym na warunki atmosferyczne, co minimalizuje pęknięcia i pomaga wytrzymać próbę czasu.

  • Sztukateria oznacza łatwą konserwację

W odróżnieniu od innych materiałów elewacyjnych, takich jak drewno np. – ta jest stosunkowo łatwa do utrzymania. Jeśli chodzi o klasyczne sztukaterie, od czasu do czasu mycie jest zwykle tym, co ma załatwić sprawę konserwacji.

Artykuł przygotowany przy współpracy w firmą WMB http://www.wmb.pl

Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz