10
Opublikowany 17 października 2013 autor Monika Masiul w Wiedza budowlana
 
 

Jaki garaż wybrać?Posiadają własny dom i własną działkę, wielu z nas wie, że będzie mieć garaż do swojego samochodu.

D

laczego?

Ponieważ nikt nie chce, by jego auto stało na dworze, jeżeli ma miejsce na postawienie garażu. Postój pod chmurką to przede wszystkim skrobanie szyb każdej zimy, czy wiosny, po chłodnym poranku, poza tym większe ryzyko tego, że ktoś nasze auto ukradnie. Posiadanie własnego garażu ma także wiele innych zalet, ale na tym skupiać się dziś nie będziemy. Na rynku istnieje kilka rodzajów garaży, jakie można postawić na swojej działce.

 

Po pierwsze, garaż blaszany. Zdecydowanie najprostsza i najtańsza konstrukcja. Dostępny w szeregu wymiarów, tak że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. W popularnych „blaszakach” parkuje się wszystkie rodzaje samochodów, nawet dostawcze. Garaże blaszane kosztują już od tysiąca złotych, dzięki czemu każdego na taki garaż stać. Blaszaki są także bardzo łatwe w montażu-wystarczy je odpowiednio skręcić. Jednak blaszany garaż nie gwarantuje nam izolacji przez zimnem i jeśli wjedziemy mokrym autem do niego, a na dworze jest mróz, prawdopodobnie będziemy musieli skrobać szyby tak, czy tak.

 

 

Po drugie garaż modułowy. Jest w swojej konstrukcji nieco do blaszaka podobny, jednak kosztuje zdecydowanie więcej. Ceny takich garaży zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Jednak są dużo lepsze, gwarantują dobrą izolację, ponieważ ściany wykonane są ze specjalnej płyty złożonej z dwóch blach połączonych grubą warstwą izolacyjną. Do takich garaży często instaluje się całą automatykę otwierania bramy wjazdowej.

 

 

 

Po trzecie garaż murowany. Garaż murowany jest najsolidniejszą konstrukcją z wyżej wymienionych. Jednak do jego postawienia, jeżeli posiada fundamenty wymagane jest pozwolenie na budowę. Samo zbudowanie takiego garażu kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, oraz trwa dwa, trzy tygodnie. Na jego budowę decydują się zazwyczaj ludzie starej daty, niewierzący w nowsze rozwiązania.

 

 

 

Podsumowując, wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje garaży na samochody. Im garaż jest solidniejszy, tym więcej kosztuje, jednak garaże podstawowe, nawet te z blachy są lepsze niż żadne. Ludzie posiadający własne działki, coraz częściej stawiają garaże.


Monika Masiul

 
Uwielbiam pisać, tworzyć dla Państwa teksty.. nie są one zwyczajne. Są unikatowe.. To moja pasja.. To moja misja..