0
Opublikowany 7 lutego 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Antyki w nowoczesnym wnętrzu

antyki
antyki

Tylko pozornie antyki nie pasują do nowoczesnego mieszkania. Obecnie bardzo modny jest styl eklektyczny, czyli mieszanie wielu różnych stylizacji wedle gustu właściciela. W takiej właśnie aranżacji i antyki będą bardzo dobrze wyglądać na tle modnego i nowoczesnego wykończenia mieszkania. Nawet przy włączaniu antyków można we wnętrzu zachować funkcjonalność i spójność.

Jak wykorzystać antyki w nowoczesnym mieszkaniu?

Najlepiej będzie połączyć kilka mebli z epoki z meblami współczesnymi. Dwa lub trzy antyki to wystarczająca ilość starych mebli, aby całe mieszkanie wciąż wyglądało gustownie. Wstawiając ich zbyt wiele można przytłoczyć lub nawet sprawić, że mieszkanie będzie miało muzealny klimat. Wstawiając ograniczoną liczbę antyków można się skupić na podkreśleniu ich charakteru i wykorzystać je jako główny element całego wystroju wnętrza.

Oczywiście można znaleźć też meble, które nie mają dużych gabarytów na przykład stołek barokowy, niski stolik do stawiania kawy, wąska szafka idealna do postawienia w rogu czy choćby elementy dekoracyjne jak lustra w bogato zdobionych ramach czy lampy w stylu Tiffany z witrażowymi kloszami.

Antyki znajdziesz na antykikoneser.pl

Dodatki do nowoczesnego wnętrza

Można też antyki potraktować po prostu jako dodatki do już urządzonego nowoczesnego wnętrza. Dla kolekcjonerów antyków może to być rozwiązanie nie do przyjęcia, ale dla osób, którym po prostu spodobał się dany przedmiot, który okazał się antykiem jest to w zasadzie najlepsze rozwiązanie.

Najczęściej wykorzystywanymi dodatkami są fotele, a nawet kanapy czy szezlongi. Zdarza się, że jedynym antycznym meblem w mieszkaniu jest potężna gabarytowo komoda czy wąski i zajmujący mało miejsca sekretarzyk. Bardzo często kupowane są też biurka i pasujące do nich krzesła, które można postawić w domu jak i w gabinecie w biurowcu.

Także zegary cieszą się niezmiennym powodzeniem. Zwłaszcza wysokie, stojące zegarki z kukułką. Takie przedmioty można postawić w każdym pomieszczeniu wśród innych mebli, a i tak zawsze będą dobrze widoczne.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe