0
Opublikowany 7 lutego 2019 autor Art Branżowy w Ogród
 
 

Siatki metalowe – rodzaje i zastosowanie

siatki metalowe
siatki metalowe

Siatki metalowe są obecne w naszym otoczeniu “od zawsze”. Ich rodzajów i zastosowań jest tak wiele, że nie sposób wymienić ich w kilku zdaniach. Które z nich są najpopularniejsze?

Zastosowanie siatek metalowych

Siatka pleciona z drutu, obok siatki zgrzewanych, jest jednym z najpopularniejszych rodzajów ogrodzeń.
Najczęściej używa się do ich wykonywania siatki z drutu ocynkowanego, zwłaszcza w przypadku potrzeby ogrodzenia dużych powierzchni – na przykład terenu budowy.
Oprócz niewysokiego kosztu zakupu siatki niewątpliwą zaletą wykonanych z niej ogrodzeń jest stosunkowo łatwy montaż.
Niemal równie popularne, choć nieco droższe, są ogrodzenia panelowe wykonane z siatki zgrzewanej. Ich przewagą nad ogrodzeniami z siatki plecionej, jest większa trwałość i estetyka.

Ogrodzenia to tylko jedno z możliwych zastosowań siatki metalowej.
Często stosowana jest ona do produkcji mebli – zwłaszcza magazynowych i sklepowych. Meble z siatki metalowej powlekanej PVC, widujemy także w ogrodach. W naszych domach również często spotykamy różne zastosowania siatki metalowej – od koszy w szafach, po zabezpieczenia antywłamaniowe.
Te ostatnie wprawdzie w mieszkaniach prywatnych stosuje się już rzadziej z uwagi na rozpowszechnienie rolet antywłamaniowych, ale za to w oknach różnych obiektów użytkowych, zwłaszcza tych starszych, siatka nadal jest widywana.

Z jakich metali wykonuje się siatki?

Wspomniane siatki metalowe ogrodzeniowe, są najczęściej wykonywane z drutu stalowego ocynkowanego, lub powlekanego tworzywem sztucznym.
Do produkcji siatki często stosuje się również aluminium i miedź – wszystko zależy od potrzeb i późniejszego zastosowania siatek.

Siatki metalowe a także wiele innych znajdziesz w sklepie Sitometal

Ozdoby z siatek metalowych

Bardzo szerokie zastosowania siatek, obejmują również elementy dekoracyjne dla domu.
Niezwykle efektownie potrafią prezentować się designerskie lampy z siatki metalowej.
W zależności od fantazji projektanta i metalu, z którego są wykonane, mogą zdobić zarówno industrialny loft, jak i romantyczną, rustykalną sypialnię. Bez względu na rodzaj siatki metalowej, zaletą przedmiotów wykonywanych z niej jest lekkość, która w niektórych przypadkach ma niebagatelne znaczenie.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe