0
Opublikowany 6 czerwca 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Kuchnia zawsze modna. Ponadczasowe rozwiązania

modne-meble-kuchenne
modne-meble-kuchenne

Do urządzenia kuchni przywiązujemy szczególną uwagę, tworzymy wnętrza, w których czuje się rodzinne ciepło, każdy dodatek tutaj ma swoje znaczenie, często również emocjonalne. A trendy pojawiają się i mijają. Podążanie za nimi wiąże się z remontem, a co za tym idzie również z dużymi wydatkami. Nie każdy chce i może sobie na to pozwolić na kupno nowych mebli kuchennych co sezon. Rozwiązaniem jest stworzenie ponadczasowej aranżacji.

Ponadczasowe aranżacje wcale nie muszą być nudne, a tak są trochę kojarzone. Taka kuchnia musi być przemyślana i uniwersalna. Tłem dla całości będą meble kuchenne, dlatego tutaj trzeba przede wszystkim wybierać spośród produktów wysokiej jakości. Dzięki temu będą miały szanse posłużyć nam przez lata.

aranżacja-kuchni-meble

Meble kuchenne. Jaki styl?

Ponadczasowa kuchnia opiera się na prostych formach. Idealnie w tej roli sprawdzą się tu style skandynawski i minimalistyczny, które można z powodzeniem z czasem rozszerzać do ocieplonych wersji, uzyskując styl hygge, wabi sabi, a nawet angielski lub prowansalski. A wszystko to za pomocą dodatków. Z kolei styl klasyczny jest bliski stylistyce rustykalnej, wystarczy dobrać kilka glinianych doniczek, kwiecistych tkanin, wiklinowych koszyczków i metamorfozę kuchni mamy gotową. Chodzi o to, by stworzyć z mebli kuchennych pewną bazę, która stanie się tłem dla dodatków, za pomocą których będzie można dostosowywać całość do najnowszych trendów. Tu i tam wprowadzić nowy kolor, wymienić roletę, donice na kwiatki, przemalować ściany, powiesić nowe obrazki.

Jakie materiały? Stawiamy na drewno

Drewniane meble kuchenne spełniają dwa z naszych wymogów. Są jednocześnie trwałe i ponadczasowe. A do tego prezentują się po prostu świetnie. Jednoznacznie kojarzą się z prestiżem. Dodatkowo, dzięki drewnianym meblom kuchennym zyskujemy przytulną kuchnię. Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani do monochromatycznych rozwiązań, możemy z powodzeniem wybrać meble kuchenne, które łączą w sobie dwa kolory, np. naturalne drewno połączone z bielą. Ciekawe propozycje mebli kuchennych, w różnych stylach i kolorach znajdziemy np. w ofercie Fabryki Mebli Stolkar.

wyposażenie-kuchni


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe