0
Opublikowany 6 czerwca 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Kuchnia zawsze modna. Ponadczasowe rozwiązaniaDo urządzenia kuchni przywiązujemy szczególną uwagę, tworzymy wnętrza, w których czuje się rodzinne ciepło, każdy dodatek tutaj ma swoje znaczenie, często również emocjonalne. A trendy pojawiają się i mijają. Podążanie za nimi wiąże się z remontem, a co za tym idzie również z dużymi wydatkami. Nie każdy chce i może sobie na to pozwolić na kupno nowych mebli kuchennych co sezon. Rozwiązaniem jest stworzenie ponadczasowej aranżacji.

Ponadczasowe aranżacje wcale nie muszą być nudne, a tak są trochę kojarzone. Taka kuchnia musi być przemyślana i uniwersalna. Tłem dla całości będą meble kuchenne, dlatego tutaj trzeba przede wszystkim wybierać spośród produktów wysokiej jakości. Dzięki temu będą miały szanse posłużyć nam przez lata.

Meble kuchenne. Jaki styl?

Ponadczasowa kuchnia opiera się na prostych formach. Idealnie w tej roli sprawdzą się tu style skandynawski i minimalistyczny, które można z powodzeniem z czasem rozszerzać do ocieplonych wersji, uzyskując styl hygge, wabi sabi, a nawet angielski lub prowansalski. A wszystko to za pomocą dodatków. Z kolei styl klasyczny jest bliski stylistyce rustykalnej, wystarczy dobrać kilka glinianych doniczek, kwiecistych tkanin, wiklinowych koszyczków i metamorfozę kuchni mamy gotową. Chodzi o to, by stworzyć z mebli kuchennych pewną bazę, która stanie się tłem dla dodatków, za pomocą których będzie można dostosowywać całość do najnowszych trendów. Tu i tam wprowadzić nowy kolor, wymienić roletę, donice na kwiatki, przemalować ściany, powiesić nowe obrazki.

Jakie materiały? Stawiamy na drewno

Drewniane meble kuchenne spełniają dwa z naszych wymogów. Są jednocześnie trwałe i ponadczasowe. A do tego prezentują się po prostu świetnie. Jednoznacznie kojarzą się z prestiżem. Dodatkowo, dzięki drewnianym meblom kuchennym zyskujemy przytulną kuchnię. Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani do monochromatycznych rozwiązań, możemy z powodzeniem wybrać meble kuchenne, które łączą w sobie dwa kolory, np. naturalne drewno połączone z bielą. Ciekawe propozycje mebli kuchennych, w różnych stylach i kolorach znajdziemy np. w ofercie Fabryki Mebli Stolkar.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe