0
Opublikowany 14 grudnia 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Płyta plexi na ścianę – nowy trend w dekoracji wnętrzSzkło akrylowe, które znamy także pod nazwą pleksi, płyta plexiglas albo płyta plexi, to coraz popularniejszy dodatek aranżacyjny. Dzięki niezwykłej uniwersalności materiału oraz możliwości tworzenia z pleksi dowolnych wręcz kształtów, podbija on serca coraz większej rzeszy ludzi.

Dlaczego płyta plexiglas?

Plexiglas ma wiele zalet. O dwóch już wspomnieliśmy. Po pierwsze, płytę można niezwykle łatwo przycinać i formować. Nie ważne więc, czy potrzebujemy prostokąta, koła, gwiazdy, strzałki, konkretnej litery – plexi możemy dostosować do każdego miejsca i przeznaczenia. Problemem nie jest również tworzenie w materiale otworów. Przed zakupem, sprawdźmy, czy nasz sklep zapewnia dostęp do rozbudowanego konfiguratora. Po drugie, szkło akrylowe to bardzo wdzięczne, wytrzymałe tworzywo – stosowane na ścianie, niezwykle łatwo się czyści, chroni ściany przed wilgocią czy zabrudzeniami. Ale z pleksiglasu można stworzyć także półkę albo po prostu ciekawą ozdobę ścienną.

Klienci coraz częściej chcą mieć możliwość tworzenia niepowtarzalnych, indywidualnych rozwiązań dla swoich domów. To kwestia nie tyle wyboru koloru, ale raczej stworzenia czegoś zupełnie swojego. Szkło akrylowe to materiał niezwykle wdzięczny, jeśli chodzi o obróbkę. Bogactwo możliwości przekonuje do pleksi kolejne osoby – tłumaczy specjalista PlasticExpress

Płyta pleksi na ścianie – gdzie się sprawdzi?

Siłą płyty plexi jest to, że znajdzie zastosowanie w każdym typie pomieszczenia. W kuchni i łazience będzie nie tylko pięknie się prezentować, ale i zabezpieczy ściany przed wodą czy plamami. Na korytarzu, w salonie czy pokoju dziecka pozwoli stworzyć ciekawy efekt dekoracyjny.

Panel plexi do kuchni

Płyta plexi na ścianę w kuchni świetnie sprawdzi się zamontowana między blatem roboczym a wiszącymi nad nim szafkami. Zapewni nam efekt podobny jak w przypadku szkła, ale za o wiele niższą cenę. Szkłu akrylowemu nie straszna woda ani tłuszcz, łatwo je wyczyścimy, a jeśli wybierzemy wersję przezroczystą, to będziemy mogli dowolnie wykończyć ścianę. Umieszczona na niej płyta plexi ochroni farbę czy tapetę i pozwoli nam cieszyć się estetycznym efektem przez wiele lat. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować płyty plexiglas nad palnikiem, jako że zbyt wysoka temperatura zniekształci materiał.

Pleksi na ścianę do łazienki

Jeśli masz dosyć płytek w łazience i szukasz ciekawej alternatywy, to koniecznie sięgnij po płytę plexi. Pleksi na ścianę do łazienki zapewni Ci niebanalny efekt w zaskakująco niskiej cenie. Możesz wybrać materiał w jednym kolorze lub połączyć kilka różnych barw. Pleksa zabezpieczy Twoje ściany przed wodą w oryginalny sposób.

Ozdobne plexi na ścianę do każdego pokoju

Pleksi może posłużyć także za element typowo ozdobny. Jednym z popularniejszych sposobów wykorzystania tego materiału, są napisy z plexi na ścianę. Dzięki niezwykłej plastyczności tworzywa, z łatwością można tworzyć na wymiar różne wzory. Oczywiście przed wyborem sklepu, upewnijmy się, że oferuje on dużą swobodę w wyborze kształtów i rozmiarów. Takie ozdobne plexi na ścianę sprawdzi się zarówno w przedpokoju, salonie, sypialni jak i pokoju dziecięcym, ale także na zewnątrz, w formie numeru domu wyciętego z płyty plexi.

Cięcie plexi – wszystko na wymiar

Płyta plexi na wymiar może stać się dosłownie wszystkim, ale jedynie wtedy, gdy wybierzemy odpowiedniego dostawcę. – Wiele sklepów oferuje jedynie kilka podstawowych kształtów, jak prostokąt, koło czy trójkąt. Ich konfiguratory są zbyt podstawowe i nie pozwalają na dostosowanie płyty plexi do niestandardowych potrzeb. Szukajmy sprzedawców, którzy oferują duży wybór wzorów, kolorów oraz rozmiarów pleksy. Warto także sprawdzić, czy sklep pobiera opłaty jedynie za ostateczny element, czy także za tak zwane „ścinki”, a więc niewykorzystane, odcięte fragmenty płyty – wyjaśnia specjalista PlasticExpress. 

Jeśli więc szukamy taniej i oryginalnej alternatywy dla płytek, chcemy zabezpieczyć ściany w kuchni lub łazience albo po prostu interesują nas niestandardowe dekoracje, to koniecznie sprawdźmy oferty na płyty plexi. Pamiętajmy jednak, aby wybrać sklep, który nie będzie ograniczał naszej wyobraźni.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe