0
Opublikowany 17 grudnia 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Jak w odpowiedni sposób zaplanować oświetlenie w domowej pracowni?

lampy-ledowe-sklep-krakow
lampy-ledowe-sklep-krakow

Pracujesz w domu i każdego dnia spędzasz w tym celu co najmniej kilka godziny przy komputerze? Zdarza Ci się wykonywać poszczególne zadania o różnych porach dnia i nocy? Zadbaj zatem o odpowiednie oświetlenie, gdyż od tego będzie zależeć zarówno Twój komfort, jak i ergonomia pracy.

Absolutne minimum to lampa sufitowa oraz biurkowa. Największy ich wybór znajdziesz w sklepie z lampami. W Krakowie pole manewru jest tak ogromne, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Pracujesz w domu i każdego dnia spędzasz w tym celu co najmniej kilka godziny przy komputerze? Zdarza Ci się wykonywać poszczególne zadania o różnych porach dnia i nocy? Zadbaj zatem o odpowiednie oświetlenie, gdyż od tego będzie zależeć zarówno Twój komfort, jak i ergonomia pracy. Absolutne minimum to lampa sufitowa oraz biurkowa. Największy ich wybór znajdziesz w sklepie z lampami. W Krakowie pole manewru jest tak ogromne, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Oświetlenie główne to podstawa 

Aby pokój, w którym pracujesz był dobrze oświetlony, najważniejszą sprawą jest wybór mocnej lampy głównej. Najkorzystniej w tym przypadku sprawdzą się lampy sufitowe. Najlepiej umieścić je nad biurkiem, aby światło docierało do miejsca pracy. W sklepach z lampami w Krakowie bez problemu znajdziesz modele sufitowe z możliwością ściemniania oraz regulacji temperatury światła. Ciekawą opcją są lampy wiszące regulowane za pomocą pilota lub z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Nie można poza tym zapominać o tym, aby lampa sufitowa była odpowiednio dopasowana do stylizacji wnętrza. Jeżeli biuro jest urządzone w nowoczesnym stylu, wtedy najlepiej sprawdzi się lampa o minimalistycznym designie. Do klasycznych pomieszczeń można natomiast rozważyć zakupów eleganckiego żyrandola.  

Nie zapomnij o lampce biurkowej 

W przypadku pracy podejmowanej po zmroku, samo oświetlenie główne może okazać się niestety niewystarczające. Dlatego warto pomyśleć o jednoczesnym zakupie lampy biurkowej. Ważne jest, aby posiadała ona regulację stopnia nachylenia oraz wysokości źródła światła. Z tego powodu najlepiej sprawdzają się duże lampy biurkowe o solidnej, metalowej podstawie. Tego typy lampę można swobodnie ustawiać w dowolnym miejscu biurka. Duża lampa na biurko to najbardziej ergonomiczne rozwiązanie, gdyż stawiając na taki wybór oświetlimy sporą część powierzchni biurka. Niestety w przypadku niedużego blatu, nie możemy pozwolić sobie na takie wyjście, gdyż lampa zajmowała by zbyt dużo przestrzeni. Pracownicy jednego ze sklepów z oświetleniem z Krakowa w rozmowie z nami doradzali, że w takim przypadku warto zdecydować się na lampę przytwierdzaną do rogu biurka. Nowoczesne lampy biurkowe posiadają ponadto wbudowane porty USB, dzięki którym można chociażby podładować swój telefon. 

Dlaczego lampy ledowe to najlepsza opcja? 

Z wielu powodów zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór lampy LED – zarówno w przypadku oświetlenia głównego, jak i lampy biurkowej. Jest to technologia energooszczędna. Możemy tym samym zaoszczędzić sporo pieniędzy, zwłaszcza jeżeli pracujemy każdego dnia przez wiele godzin przy sztucznym oświetleniu. Poza tym lampy ledowe w znacznie mniejszym stopniu oślepiają w porównaniu do pozostałych rodzajów żarówek. Dzięki temu nie trzeba się obawiać spadku koncentracji oraz uszkodzenia wzroku. Zmniejszamy m.in. ryzyko powstania zespołu suchego oka, częstej przypadłości wśród pracowników biurowych pracujących w warunkach nieodpowiedniego oświetlenia. Odwiedź zatem już dziś sklep z lampami. Kraków to najlepsze miejsce na Twoje zakupy. 

Artykuł powstał dzięki firmie Ledart.net.pl – sklep z lampami Kraków.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe