0
Opublikowany 16 maja 2018 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Kiedy sięgnąć po hokery?W wielu mieszkaniach kuchnia pełni funkcję pomieszczenia centralnego, w którym krzyżują się ze sobą drogi wszystkich domowników. Tego typu wnętrze powinno być zatem nie tylko modnie urządzone, ale co znacznie ważniejsze, powinno być jak najbardziej funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Podstawą wygody użytkowej praktycznie każdej kuchni jest znajdujący się na jej wyposażeniu stół wraz z siedzeniami. Funkcję siedzeń najczęściej pełnią krzesła, taborety, różnego rodzaju stołki lub ławki. Najczęściej są to jednak krzesła, które spotyka się w niezliczonej liczbie różnych wersji, kształtów i odmianach. Jedną z nich są hokery drewniane lub metalowe, czyli inaczej mówiąc wysokie krzesła barowe. Kiedy sięgać po tego typu, niezwykle specyficzne meble kuchenne? Jaki ich rodzaj wybrać? Na co zwracać uwagę, decydując się na zakup takich krzeseł do kuchni?

Kuchnie w nowoczesnych aranżacjach

Sięgnięciu po designerskie hokery kuchenne z pewnością sprzyjał będzie nowoczesny wystrój domowej kuchni. Tego typu meble mają na ogół niezwykle smukłe, finezyjne kształty, przez co doskonale komponują się z nieco minimalistycznym, surowym, ale i błyszczącym wnętrzem nowocześnie urządzonego mieszkania. Oczywiście w takich aranżacjach możemy sięgać zarówno po hokery drewniane, wykończone metalowymi elementami lub skórzaną tapicerką, jak i po designerskie hokery metalowe z elementami wykonanymi z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, eko skóry lub drewna.

W nowoczesnych aranżacjach, na przykład we wnętrzach salonów z aneksem kuchennym, w których miejsce klasycznego stołu zajmuje specjalnie wydzielony blat roboczy, wysokie krzesła barowe będą znacznie lepszym wyborem od krzeseł typu klasycznego. Hokery zajmą mniej miejsca i będą lepiej pasowały to takiego mini baru/lady.

Na co zwrócić uwagę, wybierając hokery do kuchni?

Prócz materiału, z jakiego wykonano hokery i co się z tym wiąże, ich wyglądu zewnętrznego, ważny jest również sposób ich wykonania – ich konstrukcja. Jeśli zależy nam na wyższym komforcie siedzenia, warto zainwestować w hokery wyposażone w oparcia, które minimalizują ryzyko przypadkowej wywrotki. Gdy wybieramy hokery obrotowe na jednej nodze, warto szukać takich, które będą miały szeroką i ciężką podstawę, co zminimalizuje ryzyko przypadkowego przewrócenia wysokiego krzesła. Gdy z kolei decydujemy się na hokery drewniane, szukajmy modeli z odpowiednio zamocowanymi i stabilnymi nogami, które nie wyrobią się po kilku miesiącach użytkowania krzeseł. Warto również inwestować w te krzesła barowe, których siedziska są odpowiednio szerokie, co zapewni nam większą wygodę siedzenia. Zwróćmy również uwagę na obecność lub brak dodatkowej podpórki pod nogi. Co ważne, taka podpórka powinna znaleźć się zarówno na wyposażeniu hokerów drewnianych, jak i tych o metalowej konstrukcji.

Hokery to ciekawy element wystroju każdego, nowocześnie urządzonego wnętrza. Jeśli dodatkowo nie dysponujesz zbyt dużą kuchnią lub posiadasz salon z aneksem kuchennym i nie chcesz marnować miejsca na dodatkowy stół w kuchni, wysokie krzesła barowe będą strzałem w przysłowiową dziesiątkę.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz