0
Opublikowany 15 maja 2018 autor Artykuł Sponsorowany w Wiedza budowlana
 
 

Światłowód bezpośrednio do domu, czyli jak cieszyć się ultraszybkim internetem domowym bez ograniczeńW Polsce możemy korzystać z ultraszybkiego internetu domowego dzięki sieci Orange – liderowi wśród dostawców internetu światłowodowego na krajowym rynku. Warto dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego wybór światłowodu jest dobrym pomysłem i czym wyróżnia się domowa sieć bazująca na nowoczesnej technologii FTTH.

Światłowód, czyli technologia FTTH

Dla lepszego zrozumienia fenomenu światłowodu, warto dowiedzieć się, czym w ogóle jest ta nowa technologia. Internet światłowodowy nazywany jest inaczej FTTH (skrót z ang.: fiber to the home), co oznacza bezpośrednie połączenie domu użytkownika internetu z centralą, za pomocą specjalnych włókien szklanych wykonanych z tworzywa sztucznego. Orange oferuje internet w tej technologii z maksymalną prędkością 600 Mb/s. Więcej na ten temat można dowiedzieć się ze strony: https://www.orange.pl/view/internet-domowy. W połączeniu z brakiem jakichkolwiek przeszkód na drodze przesyłanych danych, dzięki bezpośredniemu połączeniu z domem odbiorcy, internet światłowodowy jest obecnie najnowocześniejszym i najatrakcyjniejszym rozwiązaniem dla każdego, kto chce korzystać z domowej sieci.

Zalety internetu światłowodowego

Dzięki wykorzystaniu ultranowoczesnej technologii, domowy internet światłowodowy ma mnóstwo zalet, a wśród nich:

  • niebywałą prędkość – nawet 600 MB/s,

  • wysoką jakość,

  • stabilne i niezawodne połączenie,

  • brak odczuwalnych spadków prędkości,

  • szybkie buforowanie,

  • szybkie ściąganie filmów i plików,

  • brak lagów,

  • niski ping.

Korzystając ze światłowodu od Orange, można czerpać jeszcze więcej z internetu domowego. Dodatkowe możliwości gwarantuje nowoczesny sprzęt.

Internet domowy – jeszcze więcej możliwości

Aby czerpać jak najwięcej z technologii przyszłości, za jaką uważany jest, zresztą nie bez powodu, światłowód, wystarczy zaopatrzyć się w nowoczesny modem domowy. Wśród najlepszych sprzętów króluje router FunBox 3.0, w który zostało wbudowanych aż kilka anten. Dzięki temu, w całym domu utrzymywany jest tak samo duży zasięg i dobra jakość Wi-Fi. To umożliwia bezproblemowe korzystanie z internetu – bez odczuwalnego spadku prędkości i zacinania się, nawet kilku domownikom jednocześnie. Co więcej, Orange stworzyło aplikację, kompatybilną z modemem, która pozwala na zarządzanie domową siecią Wi-Fi.

Prosta droga do światłowodu, czyli sprawna instalacja

Instalacja światłowodu Orange jest w całości przeprowadzana przez wykwalifikowanych techników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem prac i gwarantują ich sprawny przebieg. Co ważne, instalacja jest całkowicie darmowa i możliwa do przeprowadzenia nawet jeden dzień po złożeniu zamówienia, ale to klient decyduje o optymalnym dla siebie terminie montażu. Cały proces trwa maksymalnie trzy godziny, po upływie których można bez przeszkód korzystać z ultraszybkiego internetu we własnym domu. Więcej informacji na temat instalacji światłowodu można znaleźć na stronie orange.pl.


Artykuł Sponsorowany