0
Opublikowany 26 lipca 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Kto stworzy dobry projekt wnętrza?

dobre-wnętrze-projekt
dobre-wnętrze-projekt

Poszukując studia architektonicznego lub projektowego, któremu powierzymy wykonanie projektu wnętrza, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg czynników, które będą warunkować nasze zadowolenie z pracy wykonanej przez architekta wnętrz. Inaczej niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka, aranżacja i projektowanie wnętrz nie jest czynnością prostą oraz wymaga ścisłej współpracy na linii zamawiający-projektant.

Brak dobrej komunikacji pomiędzy tymi podmiotami oraz nieodebranie od osoby zlecającej wykonanie projektu wszystkich niezbędnych danych, w tym zwłaszcza – oczekiwań względem projektowanego wnętrza, prowadzić mogą ostatecznie do opracowania projektu, który nie do końca zgodny będzie z wyobrażeniami zamawiającego. Mieć w tym kontekście należy na uwadze, że remont lub aranżacja wnętrza nie jest czynnością, którą wykonuje się często, dlatego też szczególnie ważne jest to, aby raz zaprojektowane przestrzenie pozostawały możliwie najbardziej komfortowe w użytkowaniu oraz dostosowane do potrzeb osób zamieszkujących urządzany lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny.

W każdym większym mieście znaleźć można co najmniej kilka podmiotów, które specjalizują się w pracach z zakresu architektury wnętrz, sporządzając projekty na rzecz odbiorców indywidualnych i komercyjnych. Poszukując podmiotu, któremu powierzymy wykonanie dobrego projektu wnętrza naszego domu lub mieszkania, przede wszystkim powinniśmy skupić się na przejrzeniu portfolio – dotychczasowych realizacji poszczególnych projektantów. Dzięki temu będziemy w stanie ustalić, jaki styl preferuje określony wykonawca oraz czy jego koncepcje i pomysły zbieżne są z naszymi wyobrażeniami co do wyglądu i wyposażenia wnętrza. Warto mieć na uwadze, że każda osoba posiada własne, odmienne poczucie estetyki, wskutek czego projekt poprawny pod względem architektonicznym, realizujące przyjęte powszechnie kanony w zakresie wystroju i wyposażenia wnętrz, niekoniecznie odpowiadać będzie musiał naszym indywidualnym gustom. Jeżeli więc już wstępna analiza projektów wykonanych dotychczas przez architekta wnętrz prowadzi do wniosku, że nie odpowiadają one pożądanej przez nas stylistyce, rozsądnym podejściem będzie rozważenie skorzystania z oferty innych architektów.

Bardzo często spotkać można się z opinią, aby korzystać z usług projektantów funkcjonujących już długo na rynku architektury (polecamy projektant wnętrz Katowice), posiadających wieloletnie doświadczenie w podobnych realizacjach. Oczywiście – ogólny wniosek jest jak najbardziej trafny i pozwala zmniejszyć ryzyko zamówienia projektu, który nie będzie spełniać pokładanych w nim oczekiwań. Niemniej jednak – nie ma potrzeby zamykania się na ofertę młodych, dopiero wchodzących na rynek architektów wnętrz. Przygotowywane przez nich projekty wnętrz nie odbiegają zazwyczaj od prac ich starszych i bardziej doświadczonych kolegów, są natomiast w stanie zaoferować najczęściej korzystniejszą ofertę cenową, a także bardziej indywidualne podejście oraz bezproblemowy kontakt przy pomocy wielu kanałów komunikacyjnych.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe