Opublikowany 13 grudnia 2015 autor Joanna KumpińKowalska w Inspiracje
 
 

Kultowe plakaty do dziecięcych pokoi

Ściany dziecięcego pokoju to idealne tło dla ekspozycji plakatów. Zwykły kawałek papieru z kolorową grafiką potrafi niebanalnie odmienić wnętrze, nadać mu charakteru i niepowtarzalnego wyrazu. Plakaty można powiesić na ścianie, umieścić w antyramach, ramkach postawionych na komodzie, a gdy się znudzą, zmieni moda lub upodobania małego mieszkańca pokoju, można je zmienić na inne, bardziej aktualne, dostosowane do panujących trendów czy gustu. Wśród najbardziej popularnych plakatów dominuje kilka kultowych propozycji znanych ilustratorów.

W czołówce klasyków ilustracji dziecięcej należy wymienić Ingelę Arrhenius, ilustratorkę i graficzkę, którą znają nie tylko szwedzkie dzieci, ale coraz częściej również i maluchy z Polski. W swojej twórczości artystka oscyluje wokół stylistyki retro inspirowanej latami 50-tymi i 60-tymi XX w. Nawiązuje do dawnych francuskich wydruków i plakatów, a jej bohaterowie pojawiają się gościnnie na różnych plakatach, czasem występują samodzielnie, czasem w towarzystwie. Wśród najbardziej znanych i lubianych grafik ilustratorki są m. in. dzikie zwierzęta – lew i tygrys, cała gromadka zwierzaków na arce lub czarny kot z ptaszkiem na głowie.

naklejki i plakaty ścienne dla dzieci

Do snu dziecięce oczka tuli również księżyc autorstwa Martina Krusche – niemieckiego rysownika i plakacisty. Plakat pod tytułem Moon fur Neil powstał na cześć Neila Armstronga, pierwszego człowieka, który postawił swą nogę na księżycu. Wąsaty księżyc z rumianymi policzkami emanuje spokojem i harmonią zachęcając maluchy do snucia sennych marzeń i kosmicznych podróży.

Moon 1

Owocowe ściany to propozycja Elisabeth Dunker – artystki współpracującej z firmą Fine Little Day. Jej smutna gruszka i jabłuszko z nadętymi policzkami stały się flagowym produktem firmy i jednocześnie znakiem rozpoznawczym twórczości autorki. Zarówno jeden, jak i drugi plakat pięknie ozdobią ściany dziecięcego pokoju.

  naklejki ściennepokój dziecięcy ściana rysunki plakaty naklejki

Mówiąc o kultowych plakatach nie sposób nie wspomnieć również o pandzie i misiu udającym baletnicę. Zwierzaki najpierw zrodziły się w głowie brytyjskiej ilustratorki Kerry Layton, aby następnie pojawić się na plakatach marki Seventy Tree i ścianach wielu dziecięcych pokoi. Przedstawione prostą graficzną kreską postaci łypią swoimi wielkimi oczyma wywołując uśmiech na twarzy.

aranżacja pokoju dziecka

Wszystkie plakaty powstały z myślą o wystroju dziecięcych pokoi. Zachwycają kolorystyką i sposobem ujęcia. Rozweselą każdą ściany czyniąc dziecięcą przestrzeń jeszcze bardziej bajkową.

źródło zdjęć: pinterest.com


Joanna KumpińKowalska

 
Redakcja