Opublikowany 24 stycznia 2016 autor Joanna KumpińKowalska w wyposażenie
 
 

Mebel do zadań specjalnych

Zazwyczaj to chwytliwe hasła marketingowe przyciągają uwagę i zachęcają do zakupów. Tym razem było inaczej. Kiepski slogan okazał się haczykiem i zadziałał, jak przynęta na rybę. “Te meble będą z tobą do śmierci” lub “Meble Gro będą z tobą od urodzenia do śmierci” i nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż słowa te pojawiają się w kontekście łóżeczek dziecięcych. Większość rodziców kupując meble dla swoich dzieci pragnie, by służyły im jak najdłużej, jednak żaden nie rozpatruje tego zakupu w okolicznościach ujętych w sloganie. Abstrahując jednak od trafności słów, łóżeczko dziecięce firmy Gro Furniture zachwyca swoją wielofunkcyjnością.


Można śmiało powiedzieć, iż łóżeczko jest doskonałym przykładem mebla – transformersa, który wpisuje się jednocześnie w ideę zrównoważonego rozwoju. W zależności od potrzeb można zmienić nie tylko jego kształt, ale co zaskakujące, również przeznaczenie. Na początku mebel doskonale spisze się w roli dziecięcego łóżeczka. Poza designem niczym nie różni się od tradycyjnych łóżeczek. Następnie, kiedy dziecko podrośnie, szczebelki można zdemontować wstawiając w ich miejsce niską zabezpieczającą barierkę. Ją również można po pewnym czasie usunąć modyfikując mebel do funkcji praktycznego tapczanika. Po pewnym jednak czasie, jak to zwykle bywa, standardowy rozmiar łóżeczka okaże się za mały dla dorastającej latorośli. W tym momencie rodzice zwykle kupują nowe, większe łóżko, pozbywając się bezużytecznego mebla, który spełnił już swoją funkcję. Okazuje się jednak, że ostatnie słowo w przypadku łóżeczka Gro Furniture jeszcze nie padło. Owszem, łóżeczko zakończyło swoje zadanie w części sypialnej w pokoju dziecięcym, co nie znaczy, że nie można wykorzystać go gdzie indziej przypisując mu rolę miejsca do pracy. Ta metamorfoza nie redukuje oczywiście potrzeby zakupu nowego, większego łóżka, ogranicza jednak wydatek na potrzebne biurko.

Łóżeczko pozwala oszczędzić sporo miejsca, czasu na poszukiwania kolejnego mebla, a jego zakup nie nadszarpnie domowego budżetu, ponieważ zgodnie z założeniem producenta mebel rośnie razem z dzieckiem. Łóżeczko Gro Furniture to mebel do zadań specjalnych. Być może jego wielofunkcyjność i możliwość wieloletniego użytkowania zatrą niesmak wynikający z kontrowersyjnego hasła.

źródło zdjęć: designteka.pl


Joanna KumpińKowalska

 
Redakcja