W ciągu ostatnich kilku lat na rynku nieruchomości wyjątkową popularnością cieszą się tak zwane mikroapartamenty. Tego typu mieszkania są kawalerkami lub mają maksymalnie dwa pokoje i niewielki metraż – do 45 m2.
W mikroapartamentach przestrzeń zostaje wykorzystana co do centymetra, a zatem dużo uwagi przykłada się tam do efektywnego zagospodarowania przestrzeni.
Czy warto inwestować w mikroapartamenty?
Mikroapartamenty są świetnym rozwiązaniem zarówno wtedy, gdy myślimy o najmie, jak i wtedy, gdy sami zamierzamy tam zamieszkać. W pierwszym przypadku należy wskazać, że ich niewielki metraż pozwala obniżyć cenę najmu, przez co stają się bardzo atrakcyjne. Dorzucając do tego idealną lokalizację, ponieważ z reguły umiejscowione są w ścisłym centrum, z pewnością staną się obiektem zainteresowania niejednego potencjalnego najemcy.
Rynek pokazuje, że tego typu mieszkania „rozchodzą się” w mgnieniu oka. Na mikroapartamenty decydują się nie tylko single, ale również pary. Kto by nie docenił mieszkania zaprojektowanego z najwyższą starannością i zapewniającego komfort użytkowania, a do tego położonego w ścisłym centrum miasta? Należy bowiem zaznaczyć, że rzeczywiście deweloperzy używają materiałów wyłącznie wysokiej klasy. Dodatkowo projekt budynku jest tak zoptymalizowany, aby każdy fragment mieszkania był w pełni wyposażony i wielofunkcyjny. Przejścia między pokojami zabierają tylko niezbędną ilość miejsca, nie ma tu wolnych przestrzeni, które ciężko spożytkować, nie ma również pustych wnęk, w które nie zmieści się żaden mebel.
Mikroapartamenty są przede wszystkim dobrze zorganizowane.
Deweloperzy stawiają na mikroapartamenty
Wyraźnie widać, że deweloperzy coraz częściej stawiają na mikroapartamenty, tworząc osiedla, na które składają się wyłącznie małe mieszkania. Jeden z wrocławskich deweloperów – Republika Wnętrz – podkreśla, że tego typu projekty są odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku. Przykładem inwestycji realizowanej przez dewelopera jest MICROKLIMAT na wrocławskich Krzykach – 202 jednopokojowych mieszkań o powierzchniach od 23 m2 do 42 m2. Inwestycję cechuje idealne rozplanowanie przestrzeni wewnątrz mieszkań oraz dobra lokalizacja – w niewielkiej odległości od centrum miasta, w zasięgu wrocławskich uczelni i jednocześnie z bliskością terenów zielonych, w sam raz na odpoczynek i relaks.
Popyt na mikromieszkania
Warto przejrzeć ofertę małych mieszkań już teraz, ponieważ od pewnego czasu rośnie zarówno cena takich apartamentów, jak i popyt na nie. Nabywcy decydują się na zakup mieszkania niejednokrotnie jeszcze zanim staną fundamenty budynku.
Przy zakupie mieszkania warto zwrócić uwagę na bliskość uczelni, siedziby dużych firm oraz przystanki komunikacji miejskiej, co w przyszłości z pewnością pomoże podczas poszukiwania lokatorów w przypadku, gdy mieszkanie traktujemy jako inwestycję.