0
Opublikowany 27 grudnia 2017 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Jaka najlepsza jest lokalizacja do budowy hali?Hale magazynowe, to tylko z pozoru konstrukcje proste i nie wymagające dogłębnego planowania tak lokalizacji, jak i samego wykonania. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że budowle te mają za zadanie przede wszystkim stanowić atrakcyjne punkty przeznaczone do prowadzenia określonej działalności gospodarczej. Tym samym myśląc o właściwym ulokowaniu hali magazynowej należy brać pod uwagę szereg czynników, które mogą stanowić zasadnicze warunki do sukcesu całego przedsięwzięcia.

Pierwszy krok

Pierwszym i podstawowym warunkiem sukcesu inwestycji, jaką jest budowa hali magazynowej to przede wszystkim lokalizacja. Mówiąc wprost jest to warunek, który będzie decydujący dla wszystkim dalszych kroków. Oczywiście istnieją także takie sytuacje, w których budowa hali magazynowej będzie konstrukcją, która swoje warunki lokalizacyjne będzie miała określone z uwagi na potrzeby danego inwestora. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że dobra lokalizacja to podstawa.
Kwestia ulokowania hali magazynowej ma ogromne znaczenie także z uwagi na to, co ma być w niej przechowywane. Należy zatem brać pod uwagę sąsiedztwo działki, na której znajdować się ma hala. Natężenie ruchu pojazdów, ilość magazynowanych przedmiotów będą inklinowały ewentualne utrudnienia dla znajdujących się w sąsiedztwie domów, a nawet ogrodów działkowych czy terenów zielonych. Należy także pamiętać, że ulokowanie działki na terenach znajdujących się w bliskim sąsiedztwie innych nieruchomości może znacząco utrudniać dostęp do przestrzeni magazynowych dla dużych pojazdów.

Otoczenie.

Łatwość dojazdu do placu, na którym znajduje się hala magazynowa to podstawa właściwego wykorzystania jej potencjału. Tym samym koniecznie jest właściwe ulokowanie hali względem szlaków drogowych lub też kolejowych. Obecnie dzięki wielu już ukończonym inwestycjom drogowym i kolejnym, które znajdują się w toku budowy, możliwa jest taka lokalizacja hali magazynowej, która nie będzie wiązała się z szukaniem działki w granicach dużego ośrodka miejskiego.

Wpip Poznań

Należy także pamiętać o tym, że lokalizacja działki, na której ma powstać hala magazynowa, to nie to samo, co usytuowanie samej konstrukcji względem granic nieruchomości, której się znajduje. Innymi słowy trzeba brać pod uwagę możliwości samej działki, jak i też potrzeby hali w zakresie choćby manewrowania pojazdów dostawczych. Odpowiednio skonstruowany podjazd to gwarancja swobodnego i efektywnego użytkowania możliwości hali magazynowej w zakresie przyjmowania i wydawanie towaru.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe