Prace budowlane w najtrudniejszych warunkach to wielkie wyzwanie. Z pomocą przychodzą nowoczesne urządzenia do pracy w ciężkich warunkach
W sektorze budowlanym i usługach związanych typowo z remontami i wykończeniami, trudno jest poradzić sobie bez odpowiedniego zaplecza technologicznego. W dużej mierze to posiadane wyposażenie, akcesoria i sprzęt, podobnie jak materiały budowlane, determinują możliwość wykonania danego zlecenia. Przestarzałe i biedne firmy budowlane, których nie stać na inwestowanie w swoje wyposażenie, często są przez rzeczywistość zmuszone do wykonywania najprostszych prac. Jeśli zaś firma posiada nowoczesne urządzenia i technologie umożliwiające na wykonywanie bardziej zaawansowanych działań, może liczyć na zdobycie najbardziej dochodowych zleceń.
Jednym z poważniejszych zadań, przed którymi stają firmy budowlane, jest odpowiednie montowanie rur plastikowych i stalowych. Zarówno przy projektowaniu i budowaniu nowych budowli, jak i remontowaniu starych, posiadanie urządzeń przeciskowych wydaje się być niezbędne. Te jednak mogą wiele kosztować, o ile przy ich wykonaniu zastosowano najnowocześniejsze metody. Zadaniami, które stawia się w trakcie budowy przed takimi urządzeniami przeciskowymi, jest przede wszystkim wywiercanie otworów, do których następnie montuje się rury. Stare modele tego typu urządzeń charakteryzowały się różnymi problemami, jak chociażby powolny rozruch czy złe zachowanie na podmokłych gruntach. Niekiedy, przy zastosowaniu niskiej jakości głowicy, urządzenie takie mogło mieć również problem z przebiciem się przez określone podłoże lub materiał budulcowy.
Na szczęście dzisiaj na rynku takich urządzeń inżynieryjnych panuje bardzo duża konkurencja, dzięki czemu podnosi się jakość urządzeń. Dziś bez problemu nabyć można urządzenia pneumatyczne ze stałą i bardzo wytrzymałą głowicą. Profesjonalna maszyna do przecisków nie musi też zbyt mocno obciążyć budżetu firmy. Dodatkowo, projektanci tych urządzeń wymyślili chociażby bieg wsteczny, który umożliwia dużo łatwiejsze wycofywanie urządzenia z nawiertu, a także montowanie całego systemu wprowadzania rur bezpośrednio do urządzenia. Znacznie poprawiono także wiercenie w glinkach i innych podmokłych gruntach oraz możliwość wymiany poszczególnych części maszyny bez konieczności jej rozkręcania i demontażu.