0
Opublikowany 16 listopada 2018 autor Art Branżowy w Blog
 
 

Od czego zacząć remont łazienki?Remont łazienki – czy Tobie również to hasło źle się kojarzy? Wiele osób niesłusznie odkłada decyzję o renowacji tego pomieszczenia. Przede wszystkim są oni przerażeni ogromem pracy oraz realizację całego przedsięwzięcia.

Tymczasem kluczem do sukcesu w remoncie łazienki jest odpowiednie planowanie. Działając zgodnie z przemyślanym harmonogramem, prace przebiegną szybko i sprawnie. W efekcie remont nie stanie się dla wszystkich domowników niemiłym doświadczeniem.

Planując prace remontowe w łazience, najwięcej problemów nastręcza zdecydowanie rozpoczęcie remontu. Od czego zacząć remont łazienki – to pytanie jest kluczowe dla większości inwestorów. W poniższym zestawieniu postaramy się odpowiedzieć na to nieco kontrowersyjne pytanie.

Krok 1 – plan remontu

Zanim wynajmiesz ekipę remontową lub sam rozpoczniesz prace, koniecznie zaplanuj wszystkie najważniejsze elementy remontu. Przy planowaniu weź pod uwagę możliwości przestrzenne oraz preferencje Twoje i Twojej rodziny.

Wanna czy prysznic? Toaleta podtynkowa czy też tradycyjna? To jedne z najważniejszych kwestii, jakie należy rozstrzygnąć. Dla niektórych najistotniejszą decyzją będzie z kolei wybór nowej kolorystyki całego pomieszczenia.

Oczywiście podczas sporządzania planu koniecznie uwzględnij swoje finanse. Remont nie uda się, jeśli przecenisz swoje możliwości pod względem właśnie finansowym. Koniecznie więc określ swój budżet i staraj się w nim zmieścić.

Krok 2 – zmierzenie łazienki

Jeszcze na etapie planowania lub bezpośrednio po jego zakończeniu trzeba łazienkę porządnie wymierzyć. To właśnie bowiem od wymiarów pomieszczenia będzie zależało, na jakie rozwiązania możesz się zdecydować.

W małej łazience prawdopodobnie będzie musiał poprzestać na kompaktowej kabinie prysznicowej oraz pojedynczej umywalce. Z kolei dysponując większym metrażem, możesz zainstalować wygodną wannę oraz podwójną umywalkę, idealną dla pary.

Krok 3 – rozmieszczenie sprzętów

To, gdzie będą znajdowały się łazienkowe sprzęty, najlepiej jest wcześniej dokładnie rozrysować. Możesz swobodnie przesuwać wszystkie elementy wyposażenia bądź pozostawić je w dotychczasowej lokalizacji.

Oczywiście zmieniając umiejscowienie wanny czy też toalety musisz nastawić się na konieczne przeróbki instalacji hydraulicznej. Z kolei planując, gdzie stanie pralka lub suszarka bębnowa, musisz wziąć pod uwagę rozmieszczenie gniazdek.

Krok 4 – wybór oświetlenia

W łazience oświetlenie pełni kluczową rolę. Składają się na nie dwa główne elementy – światło sufitowe oraz oświetlenie lustra nad umywalką. Wybierając oświetlenie, weź pod uwagę nie tylko wygląd lamp, ale również barwę i natężenie światła.

Krok 5 – przygotowania oraz skucie glazury

Gdy już poczynisz wszystkie plany i znajdziesz odpowiednią ekipę, musisz oczywiście sam lub z pomocą robotników usunąć z łazienki stare, niepotrzebne sprzęty oraz meble.

Kiedy łazienka będzie już gotowa do rozpoczęcia prac, pierwszym etapem powinno być skucie starych płytek ze ścian i podłogi. W efekcie będzie można nie tylko wymienić glazurę na nową, ale również łatwo przesuwać punkty poboru wody.

A gdy już zaplanujesz cały remont, wszystkie sprzęty do Twojej nowej łazienki znajdziesz na stronie internetowej https://in360.pl/.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe