0
Opublikowany 19 listopada 2018 autor antonooowka w Wiedza budowlana
 
 

Modne kolory elewacji klinkierowej

płytki elewacyjne klinkierowe
płytki elewacyjne klinkierowe

Moda się zmienia i niełatwo jest za nią nadążyć, w każdym sezonie pożądane są inne kolory, materiały czy wzory. To, co było kiedyś uwielbiane, nagle staje się nieaktualne, a do łaski wracają trendy, na które jeszcze niedawno wszyscy kręcili głową z niesmakiem. Dlatego w przypadku elewacji, która ma nam służyć przez lata, warto postawić na klinkier, który nigdy nie wychodzi z mody.

Szaro, ale nie ponuro

Jeśli chcemy być na bieżąco z najnowszym trendem, warto postawić na różne odcienie szarości. To właśnie ten kolor króluje przy urządzaniu domu i projektowaniu jego elewacji. Dodatkowo popielata barwa doskonale łączy ze stylem rustykalnym, a elewacja odwzorowująca stare zabudowania jest teraz znacznie bardziej ceniona niż nowoczesna stylistyka. Królują także płytki long format, czyli w długim formacie. Łącząc to wszystko razem otrzymamy mieszankę wybuchową, która na pewno zachwyci niejedno oko, i która nie zdezaktualizuje się nawet w kolejnych sezonach. Długie płytki klinkierowe w każdym odcieniu szarości, utrzymane w stylistyce retro, zawsze będą w dobrym guście. Na rynku co jakiś czas pojawiają się różne nowości, dlatego warto śledzić ofertę King Klinker, aby być na bieżąco z trendami nie tylko w kwestii elewacji, ale i wykańczania wnętrz.

klinkier elewacja

Klasyka zawsze na czasie

Na korzyść elewacji klinkierowej przemawia fakt, że jest uniwersalna. Ponadczasowe piękno tego materiału jest efektem tego, że pięknie łączy się on z wieloma różnymi kolorami, fakturami czy materiałami, dlatego można stworzyć niezliczoną ilość kompozycji zgodnie z własnymi upodobaniami. Zastosowanie klinkieru na elewacji daje także możliwość mieszania kolorów, tworzenia mozaiki o różnych odcieniach, która doda projektowi „pazura”. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oryginalność, a jednocześnie chcą mieć gwarancję dobrej jakości materiału, którego używają. Elewację można urozmaicić fugami, które także są dostępne w różnych wariantach i mogą pomóc podkreślić charakter domu.

klinker elewacja domu

Niebanalna elewacja klinkierowa

Nie ma powodu do obaw, że za rok ktoś powie: „Co za banalny, niemodny projekt!”. Elewacja z płytek klinkierowych nie wychodzi z mody. A jeśli zdecydujemy się na naturalne i ciepłe kolory – tym bardziej nie mamy się czego obawiać, ponieważ są to kolory najbezpieczniejsze, na tyle neutralne, że ponadczasowe. Oczywiście wciąż bardzo popularne są białe elewacje, zawsze eleganckie i stylowe, które także można urozmaicić – czy to kształtem płytki, czy fugą. Przy wyborze koloru warto kierować się nie tylko panująca modą, ale i kwestiami bardziej praktycznymi. Elewacja musi współgrać z kolorem dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, rur spustowych, a przede wszystkim z otoczeniem.

King Klinker oferuje szeroki wybór płytek klinkierowych, dając gwarancję nie tylko jakości, ale i zgodności z obowiązującymi trendami. Kameleon, program do projektowania swojego unikalnego koloru płytek klinkierowych, pomoże spersonalizować projekt i upewnić się, czy będzie on strzałem w dziesiątkę.

ozdobne-płytki-elewacyjne-klinkier

elewacja-z-klinkiera

niebanalna-elewacja-klinkierowa

 

http://kingklinker.pl/klinkier


antonooowka