Dzisiejszym recenzowanym produktem jest płynna folia HYDRO renomowanej marki TYTAN, specjalizującej się w artykułach chemii budowlanej. Preparat ten jest gotowym jednoskładnikowym produktem przeznaczonym w głównej mierze do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych na powierzchniach narażonych na zawilgocenie lub czasowy kontakt z wodą. Jakie charakterystyczne cechy wyróżniają go spośród produktów konkurencyjnych marek? Za chwilę się dowiecie. Zaczynajmy!
Płynna folia HYDRO marki TYTAN to elastyczna i całkowicie bezspoinowa powłoka uszczelniająca. Stanowi idealne zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wilgoci i przepływającej wody bez ciśnienia. Po nałożeniu tworzy trwałą powierzchnię, kryje wszelkie rysy i niedociągnięcia w podłożu, a ponadto jest niezwykle przyczepna i możemy ją z powodzeniem stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
Preparat TYTAN to produkt o wielkich możliwościach. Swoje zastosowanie znajduje podczas takich prac jak bezspoinowe uszczelnianie podłoży chłonnych i porowatych, do których zaliczają się między innymi podłoża mineralne, betonowe, jastrychy, mury, tynki, płyty drewnopochodne, gipsowo-włóknowe i płyty gipsowo-kartonowe, izolacja pomieszczeń narażonych na czasowe zawilgocenie (możemy wykorzystać folię nie tylko w kuchni czy łazience, ale również na balkonie, w pralni i piwnicy), a także wykonywanie szczelnej powłoki pod okładziny wykonane z różnego rodzaju płytek ceramicznych.
Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanej płynnej folii HYDRO marki TYTAN charakteryzuje się ona średnim zużyciem na poziomie 1 kilograma na metr kwadratowy przy 1 milimetrowej grubości warstwy. Co do samych warstw zaleca się aplikować ich co najmniej dwie, z czego każda z nich cechuje się czasem schnięcia równym 180 minut. Preparat aplikować można ręcznie przy użyciu pędzla bądź wałka. Należy pamiętać by maksymalna grubość nakładanej powłoki folii nie przekraczała 5 milimetrów. Środek wyróżnia się także gęstością na poziomie 1,5 kilograma na decymetr sześcienny i zdolnością krycia rys o głębokości do 1 milimetra. Przystąpić do prac związanych z klejeniem okładzin można podchodzić po upływie doby od aplikacji folii.
Zaleca się by prace wykonywać w temperaturze z przedziału od +5°C do +25°C i chronić świeżo nałożoną warstwę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi oraz działaniem wilgoci aż do momentu pełnego utwardzenia. Uzyskaną powłokę należy trwale zabezpieczyć okładziną ochronną.
Cenowo produkt przedstawia się dość korzystnie. W zależności od wybranego wariantu zapłacimy odpowiednio około 25 złotych za opcję 1,2 kilograma, 71 złotych za wariant 4 kilogramowy oraz 169 złotych za największą 12 kilogramową opcję. Ocena ogólna – piątka.
Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu.
Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl
Polecane filmy wideo: W tym temacie aktualnie brak, zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.
Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl