0
Opublikowany 28 października 2016 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Z czego wykonać jesienne dekoracje?Jesień to wyjątkowy czas dla natury, która przygotowuje się do zimowego snu. Aby w ten szczególny czas nie wpaść w nostalgię czy ogólny nastrój osłabienia, polecamy wybrać się na spacer do najbliższego parku i zaopatrzyć się w dobrodziejstwa natury, które posłużą nam do wykonania dekoracji.

Jak zbierać?

Jeśli traktujemy na poważnie chęć udekorowania naszego domu jesiennymi dekoracjami lub chcemy uraczyć niemal wszystkich naszych znajomych aranżacjami, jakie wykonamy, radzimy wybrać się na spacer z drabiną (np. którąś od Drabiny-Krause.DMN.pl). Dla niektórych może się to wydać kontrowersyjne, dla nas jednak jest to gwarancja najlepszych zbiorów – prosto z drzewa.

Co zbierać?

W tej kwestii wszystko tak naprawdę zależy od preferencji zbieracza. Dla nas jednak tradycyjna jarzębina, kolorowe liście, kasztany i żołędzie to obowiązkowe skarby, które są bardzo wdzięcznym surowcem do tworzenia dekoracji jesiennych. Oczywiście można również zaopatrzyć się w szyszki czy suche gałązki, które na pewno znajdą swoje zastosowane w jesiennych bukietach.

Jak dekorować?

Podpowiemy parę rozwiązań, które można wykonać naprawdę szybko, tuż po powrocie z owocnego w jesienne dobra spaceru. Oto kilka propozycji:

  1. Bukiet – wystarczy, że w miarę kolorystycznie poukładamy liście, dodamy do całości jarzębinę, suche gałązki, a do przeźroczystego wazonu wsypiemy kasztany i żołędzie.
  2. Kompozycja na parapecie – jeśli mamy więcej wyobraźni, możemy zaaranżować cały parapet w jesiennym stylu: doskonale odnajdą się tu swobodnie rozsypane szyszki, przywieszone do okna lub do firanki kolorowe liście i pęk jarzębiny zaadaptowany gdzieś w doniczkę.
  3. Kreatywne ludziki – chyba każdy zna taką formę wykorzystania czy to żołędzi czy kasztanów. Wystarczy, że będziemy wyposażeni w zapałki i wyobraźnię, a zapewne z tych nudnych i zwykłych kasztanów i żołędzi wyczarujemy wręcz przeróżne karykatury zarówno ludzi jak i zwierząt.

Jesień to wbrew pozorom bardzo kolorowy i wesoły czas – wystarczy tylko nie dać się przegonić jesiennej słocie, deszczowej pogodzie i niezbyt wysokim temperaturom. Jednak wyposażeni w ciepły płaszcz, czapkę i kalosze, możemy odkrywać barwne kolory jesiennej pogody i przenosić je do wnętrza naszego domowego zacisza.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz