0
Opublikowany 6 listopada 2017 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Jakie maszyny CNC wybierać – nowe czy używane?Gdy już mamy przed sobą kwestię zakupu maszyny typu CNC, trzeba podjąć pewną decyzję. Czy chcemy postawić na sprzęt nowy, czy też zadowolimy się używanym sprzętem? W dużej mierze znacząca jest tutaj różnica w cenie. Jednak zanim ostatecznie porwiemy się na używaną opcję, lepiej dokładnie to przemyśleć. Co w tym celu zrobić? W artykule fachowcy ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Cena

Tu mamy do czynienia z najważniejszym aspektem. Bo tak naprawdę, firmy w zależności od budżetu, bądź przychylą się do kupna nowych, bądź postawią na używane, które będziemy mogli wybrać i przy tym oszczędzić sporo pieniędzy. Ryzyko przy używanych jest takie, że nawet jeśli maszyna ma jakieś poważne uszkodzenie, możemy na pierwszy rzut oka go nie wykryć. Co do nowej – sprawa wygląda inaczej. Mamy gwarancje producenta na wiele lat, profesjonalny support w razie awarii. Naprawy maszyn CNC są kosztowne, a przy używce z dużym prawdopodobieństwem trzeba będzie co jakiś czas uruchamiać dodatkowe aktywa, by za to zapłacić.

Wygląd

To kwestia trzeciorzędna. Nie ma znaczenia jak wygląda maszyna, ważne jest to, w jaki sposób pracuje musi działać płynnie i bez zarzutu. Istotne jest to, w jakim stopniu odpowiada na nasze potrzeby. Nie ma co sugerować się tym, że maszyna X ma nowoczesny wygląd, a maszyna Y odstrasza. To nie są meble do salonu, żeby dobierać je do otoczenia.

Certyfikaty

CE – te oznaczenia to dla nas informacja, że produkt jest zgodny ze standardami UE i tym samym, stanowi sprzęt dobrze sprawdzony. Dzięki certyfikatowi mamy pewność co do jakości takiej maszyny. Jeśli maszyna ma oznaczenie ale nie spełnia wymagań, prawdopodobnie ktoś nas oszukał. Wówczas odpowiednie organy będą ścigać osoby odpowiedzialne za oszustwo sprzedażowe. A za to kary są bardzo surowe. Sprawdzony, wiarygodny producent to gwarancja bezproblemowej transakcji.

Zakup nowej maszyny opłaca się bardziej. Nawet jeśli koszt jest relatywnie wyższy, w perspektywie kilku a nawet kilkunastu lat, taka decyzja będzie korzystna. Bezpieczeństwo inwestycji w markowe urządzenia, nie równa się w tej branży z żadną używaną alternatywą. Decyzja należy do osoby, która kupuje, tu przedstawiliśmy tylko swój punkt widzenia.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Akcesoria.cnc.info.pl, który oferuje części do maszyn CNC pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/11-sterowanie-maszyn-cnc


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe