0
Opublikowany 6 listopada 2017 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Skrzynka narzędziowa – na jaką warto się zdecydować?Skrzynka narzędziowa dla majsterkowicza jest niczym nożyczki dla fryzjera. Bez takiej skrzynki ani rusz. Ułatwia pracę, zachowuje porządek trzymanych urządzeń, a także ułatwia znalezienie odpowiedniego sprzętu potrzebnego na już. Zapewne wielu z Waszych znajomych majsterkowiczów ma taką skrzynkę, a wielu dopiero się do niej przymierza. Którą zatem kupić?

Posłuchajmy rad fachowców ze sklepu EBMiA.pl!

Najważniejsze pytania na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć wybierając skrzynkę narzędziową to to dla kogo ma służyć, jakich ma być rozmiarów i z jakiego materiału. Wszystko to bowiem składa się na wiele modeli, a przecież mamy wybrać ten jeden, idealny.

Materiał wykonania

Skrzynki narzędziowe wykonywane są właściwie z trzech podstawowych materiałów, jakim jest: tworzywo sztuczne, stal szlachetna i aluminium. Zacznijmy od tworzywa sztucznego, czym jest po prostu plastik. Skrzynka wykonana z takiego materiału jest lekka, ale też bardzo nietrwała. Niema też odporności na wysoką temperaturę i inne czynniki, które mogą jej zaszkodzić, dlatego z tym materiałem należy obchodzić się ostrożnie. Może nie warto w niego wcale inwestować? Skrzynka aluminiowa jest nieco cięższa od plastiku i bardziej odporna na ewentualne zagrożenia przenoszonych w niej narzędzi. Aluminium jest niestety stosunkowo drogie, co wielu odstrasza. Skrzynka narzędziowa metalowa cechuje się niezwykłą trwałością, ale też jest naprawdę ciężka. Stal owszem wytrzyma bardzo dużo i to jest duża zaleta, ale waga tych skrzynek jest na tyle duża, ze nie nadaje się do jeżdżenia z nią do klientów. Może za to stanowić wyposażenie warsztatów.

Wielkość skrzynki

Duża czy mała? Mała jest bardziej poręczna, ale mniej zmieści, natomiast duża jest mniej wygodna, ale do środka można schować właściwie wszystko co potrzebne. Najmniejsze skrzynki to wielkość do 14 cali, zaś te duże to już powyżej 20 cali. Jest jeszcze jedna opcja, mianowicie skrzynka ruchomy warsztat i to nie tylko pudełko na narzędzia takie jak młotki, śrubokręty bądź noże tokarskie ale spory kuferek na kółkach. Mają one przeważnie kilka części, w której każde narzędzie znajdzie swoje miejsce. Są one mobilne dzięki kółkom i uchwytom. Zabierzesz je w dowolne miejsce bez najmniejszego problemu. Tu już istnieje dowolność wyboru. Dopasować skrzynkę należy pod kilkoma względami i w zależności od tego czy będzie ona służyła amatorowi czy zaawansowanemu majsterkowiczowi. Kilka podstawowych grup warto jednak wymienić.

Dla kogo skrzynka?

  • Skrzynka dla elektryka – to propozycja dla tych osób, które na co dzień potrzebują niewielu narzędzi, za to bardzo specjalistycznych. Elektryk zazwyczaj nosi przy sobie próbnik, miernik napięcia, kilka kluczy, podstawowe wkrętaki oraz czasem nawet młotek. Przyda mu się zapewne rozsuwana skrzynka, gdzie wszystko znajdzie swoje konkretne miejsce, a porządek będzie utrzymany. Dobry prezentem będzie zatem większa skrzynka albo po prostu praktyczna torba o nieco większej pojemności.
  • Skrzynka dla domowego majsterkowicza – to skrzynka, której właściwie często się nie używa, bo tylko z konieczności. Lepsza okaże się mniejsza, aby też mieć miejsce, aby ją ustawić. Znajda się tam tylko najpotrzebniejsze narzędzia, po które majsterkowicz i tak rzadko sięga. Ma być wszechstronna i poręczna i to wystarczy.
  • Skrzynka narzędziowa do auta – chyba najtrudniejszy z możliwych wyborów. Mała czy jednak duża? Liczy się oszczędność miejsca, ale również zabranie wszystkich narzędzi, bo kto wie co okaże się potrzebne? Dopasuj ją do wielkości auta – jeśli masz 3-drzwiowe to lepsza będzie mniejsza, zaś jeśli to kombi to z powodzeniem kup większą. I zawsze szukaj dla niej miejsca w bagażniku – w trosce o bezpieczeństwo podróżnych.
  • Skrzynka narzędziowa na kółkach – idealna propozycja dla pana złotej rączki. Jedna skrzynka wystarczy na schowanie wszystkich narzędzi. Znajdzie miejsce w domu lub garażu, to taki „must have”.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem EBMiA.pl oferujący szeroki wybór narzędzi.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe