0
Opublikowany 27 sierpnia 2019 autor Izabela Krzyczkowska w Inspiracje
 
 

Parawan -oryginalna dekoracja w pokoju dziecięcymParawany kojarzą się z wizytą u lekarza, szpitalem lub plażą. Z czymś sterylnym lub kiczowatym. Ich funkcją jest zasłonięcie kogoś lub czegoś, zapewnienie minimum prywatności. Od jakiegoś czasu parawany znajdują nowe zastosowanie jako dekoracja i rozdzielacz przestrzeni w pokoju dziecięcym. Dzieci lubią, kiedy ich najbliższe otoczenie jest kolorowe, a jednocześnie potrzebują swojego miejsca lub strefy w swoim pokoju, której mogą się uczyć lub wyciszyć. Powyższe cele można uzyskać stawiając w pokoju dziecka parawan.

Dyskretny podział pokoju

Sytuacja mieszkaniowa wielu rodzin odbiega od ich potrzeb. W kawalerkach mieszkają rodziny z dzieckiem, a pokoju dziecięcym nieraz mieszka dwoje, a nawet troje dzieci. Trudno w takich warunkach wygospodarować przestrzeń dla każdej osoby. Ścianki działowe są jakimś rozwiązaniem, stosunkowo niedrogim, ale wymagają prac remontowych i nie mogą być przesuwane w razie potrzeby. Nie są kolorowe. Rozwiązaniem, które sprawdzi się w pokoju dziecięcym jest parawan. Pojawienie się tego gadżetu w pokojach może zbudzić zdziwienie. W przestrzeni dziecka ma on swoje praktyczne zastosowanie. Można oddzielić przestrzeń jednego i drugiego dziecka i w ten sposób każda pociecha ma swój kąt i zachowuje prywatność. Dzieci nie kłócą się o zabawki, miejsce przy biurku, czy o sprzątanie pokoju. Każdy dba o porządek w swojej części.

Podział salonu na przestrzeń rodziców i dzieci

Mieszkanie w kawalerce rodziny z dzieckiem wymusza podział pokoju na część dorosłych i potomka. Można wydzielić niemal dwa pokoje meblami, czy ścianką działową albo spróbować rozwiązać ten problem stawiając parawan. Decydując się na parawan zyskamy także ciekawą dekorację, która powinna komponować się z aranżacją całego salonu.

Oddzielenie części z zabawkami od części szkolnej

Kiedy dziecko idzie do szkoły trzeba urządzić pokój, który połączy dwie sfery życia pociechy: szkolną i zabawową. Postawienie parawanu to prosty i szybki sposób na utworzenie w pokoju sfery nauki i zabawy. Parawany dziecięce wykonane są z fizeliny i drewna, a dzięki dwustronnym nadrukom mogą być ciekawą ozdobę pomieszczenia.

Kolorowe, wesołe i bajkowe

Parawany dla dzieci trafią w gust każdego dziecka. Ogromną zaletą parawanów dziecięcych są oryginalne motywy, które znakomicie będą prezentowały się w każdym pomieszczeniu. Zdjęcia znajdujące się na parawanach są wydrukowane w jakości Full HD, dzięki czemu całość prezentuje nowocześnie, elegancko i stylowo. Są dostępne w 3 i 5 częściowych formatach, dzięki czemu łatwo je dobrać do każdego pokoju. Najczęstsze motywy to: dinozaury, dżungla, mapa, podwodny świat, zwierzątka z kreskówek, szczęśliwe dzieci na wakacjach, wesoła farma, rybki, sowy, kaczki. Nadruk na parawanie wygląda jak kadr z filmu. Nadruk jest obu strony. Parawany są składane i łatwo można je przetransportować. Mogą służyć do rozdzielenia przestrzeni dzieci nawet na wakacjach. Parawany są miłe w dotyku, elegancko wykończone. Są to konstrukcje stabilne dzięki metalowym zawiasom i drewnianej ramie. Spełniają wymogi z zakresu bezpieczeństwa. Nie przewrócą się na dziecko nawet podczas zabawy w chowanego, czy biegania wokół parawanu.

Zastosowanie parawanów dziecięcych w miejscach publicznych

Parawany dziecięce w kolorowe i ulubione wzory najmłodszych znakomicie sprawdzą się w przedszkolach i w gabinetach pediatrycznych. W przychodni wprowadzą atmosferę wesołości i oswoją lęki najmłodszych dzieci przed lekarzem. W przedszkolu lub żłobku mogą oddzielać poszczególne części sali, służyć za tło do zdjęć i przedstawień lub rozdzielać ubikacje w przedszkolnej łazience. Są przydatne na przedszkolnych piknikach do wydzielenia terenu na różne aktywności.

Zastosowanie parawanu jako części wyposażenia pokoju dziecięcego to strzał w dziesiątkę. Dzieci lubią kolorowe przedmioty i lepiej czują się w pomieszczeniu, które jest kolorowe, estetyczne i ładne. Nie zawsze jest możliwe, aby umieścić kolorowe rysunki na ścianie. Parawan znakomicie zastąpi obrazy i naklejki ścienne.


Izabela Krzyczkowska