0
Opublikowany 8 lutego 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Planujesz remont? Sprawdź jak go sobie ułatwić!Każdy chce ładnie i wygodnie mieszkać, ale prawie nikt nie lubi remontów. Brud, hałas, problem z dostępem do części mieszkania, przedłużające się prace powodują, że remont jest bardzo stresujący dla mieszkańców. Czasami jednak trzeba się z nim zmierzyć, aby poprawić swój komfort mieszkania. Zobacz jak dobrze go zaplanować i przeprowadzić, aby zminimalizować wszelkie uciążliwości.

Dobry plan do podstawa

W pierwszej kolejności trzeba dokładnie określić zakres i przebieg remontu. Aby uniknąć opóźnień należy takie planowanie przeprowadzić z fachowcami, którzy będą w stanie dobrze ocenić czasochłonność prac. Na tym etapie warto wziąć pod uwagę dłuższą perspektywę i remonty planowane w kolejnych latach. Dobrze jest ułożyć je w takiej kolejności, aby nie było konieczności niszczenia wykonanej wcześniej pracy przy okazji następnych zmian np. przed wyrównywaniem i odmalowywaniem ścian trzeba wymienić instalację elektryczną. Podczas planowania trzeba też zastanowić się nad budżetem i wybrać odpowiednie materiały. Warto wcześniej sprawdzić ich dostępność, a nawet zmagazynować wszystko przed rozpoczęciem prac. Oczywiście podczas planowania trzeba zostawić sobie „margines bezpieczeństwa” zarówno pod kątem czasowym, jak i finansowym.

Jak skrócić czas remontu?

Korzystanie z mieszkania podczas remontu często jest bardzo uciążliwe, dlatego wielu osobom zależy na tym, aby maksymalnie skrócić czas jego trwania. Poza dobrym przygotowaniem i zaopatrzeniem ważny jest też dobór odpowiedniej ekipy remontowej oraz wybór technik wykonywanych prac. Jeśli zależy nam na czasie to warto zatrudnić większą grupę fachowców, którzy będą w stanie szybciej wykonać prace. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre roboty budowlane są bardzo pracochłonne i potrzebują czasu np. na wyschnięcie, co blokuje wykonywanie kolejnych działań. Dlatego zamiast tynkowania polecam zastosowanie warstwy płyt g-k, które można przykleić bezpośrednio do ściany lub zamontować z użyciem stelażu wykonanego z profilu stalowego

https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/profile-stalowe.

Zamiast budowania ścianki działowej z pustaków warto wykonać konstrukcję z profili stalowych, do której przykręcamy płyty i gotowe. Czasochłonne układanie płytek można natomiast zastąpić przyklejeniem wodoodpornego panelu. O więcej pomysłów zapytajcie swoich fachowców!


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe