0
Opublikowany 20 lipca 2018 autor Adam Budowlany w wyposażenie
 
 

Płytki dywanowe do domu? Niebanalna inwestycja na lata

płytki dywanowe
płytki dywanowe

Urządzasz swoje cztery kąty i jesteś właśnie na etapie wyboru odpowiedniej podłogi? Na rynku istnieje ogrom możliwości. Większość z nas sięga jednak po rozwiązania standardowe, wybierając najczęściej podłogi drewniane, wykładziny czy panele. A może zamiast sprawdzonych materiałów, które można spotkać, w co drugim domu, warto sięgnąć po coś niebanalnego, a zarazem praktycznego. O czym mowa? O mniej popularnych, ale zyskujących, coraz więcej zwolenników płytkach dywanowych.

Płytki dywanowe – zerwij z nudą

Płytki dywanowe świetnie sprawdzą się zarówno, w sypialni, salonie, jak i pokoju dziecięcym. Są niesamowitą alternatywą dla tych, którzy mają odwagę poeksperymentować z wystrojem swoich czterech kątów i chcą całkowicie zerwać z nudą, którą wprowadza jednolita wykładzina. Płytki dostępne na rynku w różnorodnych kolorach i wzorach można układać, jak się nam żywnie podoba, ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia. Decydując się na płytki dywanowe, coś dla siebie znajdą również, ci którzy wolą bardziej klasyczne, stonowane wnętrza. Wystarczy tylko sięgnąć po wzory i kolory, dalekie od krzykliwych np. czerń, beż lub szary. Zatem, jak widać, każdy odważny czy też mniej, bez wątpienia znajdzie coś dla siebie.

Nadal się wahasz?

Płytki dywanowe mają tyle zalet, że nie ma co się dłużej zastanawiać nad ich wyborem. Modne, dostępne w wielu kolorach i wzorach, ale to jeszcze nie koniec. Płytki dywanowe są niezwykle łatwe w montażu. W ich przypadku, nie ma mowy o wynoszeniu wszystkich mebli z pomieszczenia. Ponieważ kładzie się je, element po elemencie (są prostokątne lub kwadratowe), meble można przenieść w miejsce, gdzie już je położono, co jest zupełnie nierealne podczas montowania rolki wykładziny. Dodatkową ich zaletą jest łatwość czyszczenia. Podobnie, jak w przypadku dywanów, należy stosować się do zaleceń producenta i używać tylko rekomendowanych środków czystości, które usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia i plamy. Płytki dywanowe, dzięki trwałości i wysokiej jakości wykonania są inwestycją na lata.

A gdzie kupić? Oczywiście tylko u producentów mających w swojej ofercie materiały sprawdzonej jakości. Godnym polecenia jest ten znajdujący się na stronie https://interviol.pl/category/wykladziny-dywanowe-kolekcje-indywidualne. Tu każdy, nawet najbardziej wybredny klient, znajdzie coś dla siebie.


Adam Budowlany

 
inzynier i pasjonat budownictwa zwłaszcza jednorodzinnego.