0
Opublikowany 24 lipca 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Nowoczesne technologie grzewczeKomfort cieplny jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego z nas. Gdy temperatura jest za niska lub za wysoka, nie czujemy się dobrze, nie jesteśmy również w stanie pracować efektywnie.

Nic więc dziwnego, że przez co najmniej kilka miesięcy w roku musimy korzystać z ogrzewania, które zapewnia odpowiednią temperaturę w domach oraz miejscach pracy. Rozwiązań dostępnych na rynku jest obecnie naprawdę sporo. Poza tradycyjnymi metodami ogrzewania pomieszczeń, coraz popularniejsze stają się nowoczesne technologie wykorzystujące podczerwień. Warto poznać je lepiej.

Promienniki podczerwieni – urządzenia dla wymagających

Promienniki podczerwieni to nowoczesne urządzenia, które wykorzystując energię elektryczną emitują promieniowanie podczerwone o średniej długości fal. Docierając do ludzkiego ciała powodują one przyjemne uczucie ciepła.

Obecnie, promienniki ciepła to urządzenia o nowoczesnym designie, które nie zaburzają estetyki pomieszczeń. Są łatwe w sterowaniu, a specjalnie zastosowane technologie oraz materiały sprawiają, że światło, które emitują, ma przyjemny dla ludzkiego oka kolor. Wyeliminowano dzięki temu główną wadę tego rodzaju ogrzewania. Obecnie mogą więc być stosowane wszędzie, nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Jak to działa?

Przyjrzyjmy się nieco bliżej ten nowoczesnej technologii i sprawdźmy czym różni się od tradycyjnego ogrzewania. Posiadając standardowe grzejniki musimy czekać, aż ciepło, które oddają, ogrzeje powietrze wykorzystując zjawisko konwekcji. Nie da się ukryć, że trwa to naprawdę sporo czasu, co więcej, najcieplejsze powietrze unosi się pod sufitem, przez co nie mamy do niego dostępu.

W przypadku promienników jest całkowicie inaczej. Promieniowanie przenika powietrze nie ogrzewając go. Dociera swobodnie do ciała człowieka oraz znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów nagrzewając je. Promienniki wykorzystują fale, których długość jest całkowicie bezpieczna – nie musisz więc obawiać się, że ta metoda ogrzewania będzie miała negatywny wpływ na twoje zdrowie.

Co więcej, dzięki promieniowaniu komfort cieplny jesteśmy w stanie odczuć już po kilkunastu sekundach od włączenia promiennika. To spore udogodnienie, zwłaszcza w miejscach pracy. Możemy bowiem uniknąć konieczności ciągłego ogrzewania pomieszczeń po to, by rozpoczynające pracę osoby nie odczuwały z rana dotkliwego zimna.

Obszerny poradnik o działaniu promienników znajdziesz tutaj: https://promienniki.sklep.pl/pl/blog/1

Wszechstronność zastosowań

Zaletą nowoczesnych technologii wykorzystujących promieniowanie podczerwone jest też mnogość zastosowań. Promienniki doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu sklepów, powierzchni biurowych, punktów usługowych, łazienek i szatni. Z powodzeniem są stosowane również w halach i magazynach, w których (z racji dużej powierzchni) ogrzewanie punktowe jest często jedynym skutecznym sposobem na zapewnienie komfortu cieplnego pracownikom.

To jednak nie wszystko. Z promienników podczerwieni chętnie korzysta również gastronomia. Warto bowiem podkreślić, że możemy stosować je nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz, w obiektach takich jak zadaszone ogródki piwne, altany czy osłonięte tarasy. 

Bezpieczeństwo i ekologia

Poszukując idealnego systemu ogrzewania patrzymy na dostępne rozwiązania również pod kątem bezpieczeństwa. Liczne doniesienia o przypadkach uwalniania się dwutlenku węgla czy wybuchach gazu sprawiają, że coraz częściej nieufnie podchodzimy do tradycyjnych metod ogrzewania.

Na szczęście, promienniki podczerwieni są w stanie całkowicie wyeliminować te zagrożenia. To urządzenia wykorzystujące energię elektryczną, które nie wymagają spalania paliwa. Są dzięki temu również doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, dla których ekologia ma ogromne znaczenie. Korzystając z promienników nie emitujesz bowiem żadnych szkodliwych dla zdrowia i środowiska spalin. To rozwiązanie czyste, bezpieczne i przyjazne środowisku.

To naprawdę się opłaca

Poszukując idealnego ogrzewania patrzymy nie tylko na jego działanie czy bezpieczeństwo, ale również na koszty. To zrozumiałe – nikt z nas nie chce przecież przepłacać. Na szczęście, zakup promienników podczerwieni to inwestycja, która się opłaca.

Co prawda, same urządzenia, zwłaszcza jeśli postawimy na jakość i nowoczesność, nie należą do najtańszych, lecz w zamian otrzymujemy spore oszczędności na polu eksploatacji. Promienniki zużywają bowiem nawet czterokrotnie mniej energii niż lampy grzewcze lub grzejniki elektryczne. Oszczędność energii jest więc w tym przypadku naprawdę spora. Co więcej, są to urządzenia nie wymagające czyszczenia czy innych prac konserwacyjnych (jak ma to miejsce w przypadku chociażby kotłów gazowych). Zakup promienników podczerwieni jest więc inwestycją, która szybko nam się zwróci.

Jak widzisz, nowoczesne systemy grzewcze, które wykorzystują podczerwień, to rozwiązanie, które ma naprawdę sporo zalet. Nie dziwi więc rosnąca popularność tej technologii. Tym bardziej, że w naszym kraju mamy obecnie dostęp do wysokiej jakości urządzeń, tworzonych przez czołowych producentów. Każdy z nas może więc znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe