0
Opublikowany 14 marca 2016 autor Jaroslaw Wejda w wyposażenie
 
 

Porównanie – wanna kontra prysznicRemontując łazienkę stajemy przed dylematem, co wybrać? Obie opcje mają swoich zwolenników i przeciwników. Trzeba jednak na coś się zdecydować. W tym artykule pomożemy rozwiać Wasze wątpliwości.

Tytułowe rozterki pojawiają się przeważnie u posiadaczy małych łazienek, gdyż ci z większymi mogą pozwolić sobie na montaż obu. Statystyki sprzedażowe przemawiają jednak na korzyść kabin prysznicowych. To je kupujemy częściej. Większość ludzi decyduje się na nie ze względu na szybki tryb życia jaki prowadzą. Natrysk pozwala skrócić czas potrzebny na higienę naszego ciała. Wymaga on również mniej wody niż wanna. Minuta prysznica to około 30 litrów wody, co wysoko stawia poprzeczkę rywalce. Ta zużywa około 100 litrów wody. Jeśli jednak stawiamy na relaks to wygrywa wanna. Możemy w niej poleżeć i wypocząć. Standardem powoli staje się hydromasaż.  Coraz częściej spotykane są modele wanien typu jacuzzi.

Zainteresowanie wśród użytkowników małych łazienek wzbudza z kolei zestaw 2 w 1, czyli wanna z parawanem. Takie zestawienie to chyba idealny kompromis jeśli na przykład lubimy relaks w wannie a nasz partner czy partnerka szybki prysznic lub na odwrót. Prysznic będzie jednak lepszym wyborem jeśli mamy w domu osoby starsze.

wyposażenie łazienki

Podsumowując:

WANNA:

+ Relaks
+ Możliwość rozbudowy o parawan, tworząc urządzenie 2w1
– Zużycie wody
– Czas kąpieli
– Oszczędność
– Zajmowane miejsce

PRYSZNIC:

– Relaks
– Możliwość rozbudowy
+ Zużycie wody
+ Czas kąpieli
+ Oszczędność
+ Zajmowane miejsce

 

prysznic_czy_wanna

Źródła: Dom.wp.pl, Cztery Kąty.


Jaroslaw Wejda