5
Opublikowany 15 marca 2016 autor Izabela Wrzołek w Blog
 
 

Schody zabiegowe

schody zabiegowe betonowe
schody zabiegowe betonowe

Skoro budujemy strop to oczywistym jest, że jakoś musimy się dostać na piętro. Zdecydowaliśmy się na schody zabiegowe. Dlaczego? Jest to najpopularniejszy rodzaj stosowany w domach takich jak nasz.
Jak wiadomo tego typu rozwiązanie zajmuje sporo miejsca – by umieścić schody potrzeba wyznaczyć odpowiednią ilość przestrzeni zarówno na parterze jak i na piętrze. Udało nam się trochę zmodyfikować ich tradycyjną wersję i zastosowaliśmy kilka pomysłów, które pozwolą nieco ominąć ten problem.
Zdecydowaliśmy się zrezygnować ze spocznika, którego miejsce zajmą schody w kształcie trójkątów i wydłużonych trapezów, umożliwiające zmianę przebiegu kierunków.

Klasyczne schody zabiegowe wydają się niewygodne, niepraktyczne, a nawet nieco niebezpieczne. Przecież w pobliżu zakrętów występują schodki o bardzo małej szerokości, które uniemożliwiają poruszanie się po ich wewnętrznej stronie. Tego typu zagrożenia da się jednak spokojnie przeskoczyć, gdy schody są zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół.

szalunek schodów betonowych szalowanie schodów

Jakie zastosować rozwiązania?

Nasze schody mają trzy trójkątne stopnie spoczynku. Dzięki temu ich powierzchnia zmniejsza się bez jednoczesnej stracie na wygodzie i bezpieczeństwie. Może wykonanie jest nieco bardziej skomplikowane, ale dobrze wykonany projekt, perfekcyjne obliczenia i solidne wykonanie szalunków obroniły nas przed katastrofalną klęską.
Schody to niemałe wyzwanie – mają zapewnić wygodną, a przede wszystkim bezpieczną komunikację między dwoma poziomami budynku. Warto więc dobrze przyłożyć się do tego elementu tak, by nie okazał się szpecącym dodatkiem całego domu.

schody betonowe dom pasywny szalunek schodow zabiegowych

schody na poddasze jak zaprojektować schody zabiegowe betonowe

schody betonowe zdjecia krok po kroku betonowe schody zabiegowe. Jakie zrobić schody jak zrobić szalowanie stropu


Izabela Wrzołek

 
Redaktor