1
Opublikowany 16 marca 2016 autor Joanna KumpińKowalska w Inspiracje
 
 

10 rocznica istnienia znanej skandynawskiej marki

Tegoroczna prezentacja wiosennej kolekcji słynnej duńskiej marki Ferm Living to jednocześnie wyśmienita okazja do świętowania dziesiątych urodzin firmy.

Oldschoolowe grafiki inspirowane wzornictwem lat 50 i 60 XX w. powstały z inicjatywy Trine Andersen, która nie mogąc znaleźć dla siebie tapety z odpowiednim wzorem, po prostu sama ją stworzyła. Dzięki znajomości programów graficznych i talentowi wymyśliła motyw, który zaowocował kolekcją autorskich tapet znanych i rozpoznawalnych obecnie na całym świecie.

Ferm Living tapety

Poduszki, tekstylia, akcesoria wyposażenia kuchni, łazienki, salonu, a nawet biura, a także liczne propozycje do pokoi dziecięcych podbiły serca dzieci i dorosłych nie tylko w Skandynawii. Produkty sygnowane logo marki charakteryzują się wysoką jakością i atrakcyjnym designem. Powstają w oparciu o tradycyjne, rzemieślnicze metody wykorzystujące w produkcji organiczną bawełnę, papier, skórę, drewno, porcelanę, metal i surowce wtórne, wpisując się tym samym w ideę biznesu przyjaznego środowisku.

Tegoroczna kolekcja stanowi kontynuację pierwotnych założeń firmy nawiązując do skandynawskiego wzornictwa, w którym pobrzmiewają nuty minionych dekad. Celebrowanie jubileuszu można rozpocząć od obejrzenia najnowszej propozycji tapet Confetti. Zgodnie z wcześniej obranym nurtem, tapety można wykorzystać w dekoracji dowolnego wnętrza, niezależnie od wieku i płci jego użytkowników. Odcienie złamanej bieli, pudrowego różu, orzeźwiającej mięty i gołębiej szarości z opalizującymi złotem drobinkami z pewnością spodobają się młodszym i starszym domownikom. Ciekawostką jest fakt, iż każda seria tapet ma swój niepowtarzalny odcień, który firma uzyskuje przy pomocy ręcznego mieszania kolorów.

tapety aranżacje design Ferm Living

Tegoroczne propozycje marki to również płócienne poduszki z ręcznie drukowanymi motywami dobrze znanymi z tapet oraz poduszki z kolekcji Quilt Cushions w 10 kolorach począwszy od stonowanej szarości, poprzez subtelny seledyn, skończywszy na odcieniach butelkowej zieleni i indygo.

płócienne poduszkidesignerskie tapety

W najnowszym katalogu marki można zobaczyć również lekki, ergonomiczny i łatwy w montażu regał Punctual. Dzięki możliwości dowolnej konfiguracji półek, regał można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika, by maksymalnie dobrze wykorzystać jego możliwości.

meble dizajnerskie

W dziecięcych pokojach również można zaobserwować kilka nowości idealnych do udekorowania ścian – „Mr. Cat is back” autorstwa Ingeli P. Arrhenius powraca na dziecięcym plakacie w nowej, limitowanej odsłonie, serię zabawnych kinkietów uzupełnia natomiast lampa w kształcie balonika.

Mr. Cat is back

Od czasu, kiedy firma raczkowała z pierwszą kolekcją swoich tapet minęło właśnie dziesięć lat. Jak się okazało, był to czas bardzo dobrze wykorzystany. Unikalny styl, oryginalne wzornictwo i poszanowanie potrzeb zarówno dzieci, jak i dorosłych sprawiają, że marka cieszy się nieustającym powodzeniem na całym świecie, a jej produkty coraz częściej goszczą również w polskich domach.

Katalog z jubileuszową, wiosenną kolekcją marki można obejrzeć tutaj https://issuu.com/fermliving/docs/avis_final_ss16_single

źródło zdjęć: stylejuicer.com, dezeen.com, plndesign.pl, notey.com, nordiskehjem.no


Joanna KumpińKowalska

 
Redakcja