0
Opublikowany 22 listopada 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Pralka w kuchni – tak czy nie?

pralka-w-kuchni
pralka-w-kuchni

Jeśli w mieszkaniu brak miejsca na osobną pralnię, zwykło się wstawić pralkę do łazienki. Co jednak, gdy tam również nie ma wystarczającej przestrzeni na to urządzenie? Alternatywą może być umieszczenie pralki w kuchni – zobaczmy, czy to się sprawdzi!

Zalety posiadania pralki w kuchni?

Dlaczego właśnie kuchnia? To drugie po łazience miejsce, w którym znajdują się przyłącza wodne – dlatego też podłączenie pralki do systemu wodno-kanalizacyjnego nie sprawi nam najmniejszej trudności. Wbrew pozorom, takie rozwiązanie wcale nie zburzy dekoracyjnego aspektu tego pomieszczenia. Na rynku znajdziemy bowiem cały szereg modeli przeznaczonych do zabudowy płytą meblową. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, pralka nie będzie się niczym wyróżniać na tle szeregu szafek – aranżacja nie straci więc na spójności.

Co więcej, umieszczenie wszystkich sprzętów AGD w jednym miejscu ułatwi nam wykonywanie codziennych obowiązków. Będziemy mogli chociażby spokojnie gotować obiad, co chwilę rzucając okiem na pralkę, by sprawdzić, czy można już wyjąć i rozwiesić czyste ubrania. Co za oszczędność czasu! Zastanawiasz się, gdzie postawić urządzenie, by korzystanie z niego było jak najbardziej ekonomiczne? Zobacz, jak przygotować miejsce na pralko-suszarkę w kuchni!

pranie w kuchni

Kiedy takie rozwiązanie się nie sprawdzi?

Decydując się na wstawienie pralki do kuchni, musimy pamiętać o tym, że konieczne będzie rozdzielenie strefy prania i suszenia. Dlaczego? Zapachy powstające w czasie gotowania mogłyby osiąść na świeżo upranych ubraniach – a roztaczająca się wokół przez cały czas woń obiadu sprzed kilku dni z pewnością nie będzie niczym przyjemnym. Wobec tego będziemy musieli za każdym razem przenosić miskę ze świeżym praniem do innego pomieszczenia, w którym znajduje się suszarka. Trudność ta zniknie zupełnie, jeśli zamienisz klasyczną pralkę na pralko-suszarkę – wtedy po wyciągnięciu z automatu ubrania będą od razu czyste i suche, czyli gotowe do schowania w szafie.

instalacja pralki w kuchni

Jeśli nie w łazience i nie w kuchni, to gdzie?

Okazuje się, że wbrew pozorom kuchnia i łazienka to niejedyne miejsca, w których można zainstalować pralkę. Gdzie jeszcze możemy wstawić to urządzenie? Alternatywę dla tych pomieszczeń może stanowić chociażby przedpokój przylegający do łazienki czy kuchni. Dlaczego? Wystarczy tylko delikatnie przebić się przez ścianę, by bez trudu doprowadzić do urządzenia wodę oraz odprowadzić z niej ścieki. Sam sprzęt można z kolei zabudować funkcjonalną szafą na całą ścianę. Dzięki temu nie tylko go zakryjemy, lecz jednocześnie zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania wszystkich detergentów niezbędnych do sprzątania. W efekcie wszystkie detergenty będą zawsze w jednym miejscu i pod ręką, zamiast tworzyć bałagan w łazience. Jeśli chodzi o ścianę od strony łazienki, całe przyłącze wodne pozostanie niemalże niewidoczne. Dla jak najlepszego efektu możemy również zabudować je szafką lub zastosować w tym miejscu płytę gipsowo-kartonową. Uwaga! To rozwiązanie sprawdzi się tylko wtedy, gdy przedpokój jest duży i przestronny – w przeciwnym razie może go przytłoczyć i zagracić.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe