0
Opublikowany 22 listopada 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Wycena mieszkań

jak-zarabiać-na-mieszkaniach
jak-zarabiać-na-mieszkaniach

Jesteś osobą, która poszukuje mieszkania dla siebie i swojej rodziny? Z całą pewnością wiesz więc doskonale, że jest to bardzo poważna decyzja, która wiąże się z koniecznością ponoszenia gigantycznych kosztów.

Dlatego też, warto dbać o swoje interesy i mieć pewność, że cena mieszkania, którym jesteśmy zainteresowani jest odpowiednia. Pomóc może nam w tym profesjonalna wycena mieszkań.

Co wpływa na cenę mieszkania?

Cena mieszkania zależy od bardzo wielu czynników. Wśród nich wymienić możemy między innymi położenie danej nieruchomości, rok w którym powstała, bliskość do centrum czy udogodnień. Liczy się również metraż mieszkania, to na którym piętrze się znajduje a nawet układ pokojów. Dlatego też samodzielna ocena czy cena danej nieruchomości jest odpowiednia bywa trudna.

Nie ufaj na słowo

Podstawowym błędem jaki popełniają osoby zainteresowane zakupem mieszkania jest nadmierne zaufanie do sprzedawcy. Nie warto zakładać, że jeśli podał on taką a nie inną cenę oznacza to, że mieszkanie naprawdę jest tyle warte. Bardzo często bowiem zdarza się tak, że ceny nieruchomości jakie znajdujemy w ogłoszeniach są nieco zawyżone.

Wycena mieszkania – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wycena mieszkania to najlepszy sposób na to, by sprawdzić czy dany sprzedawca lub pośrednik są wobec nas uczciwi. Przydaje się jednak nie tylko w sytuacjach, w których jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania, ale również w przypadku np. spraw spadkowych. Przeprowadzenie wyceny znacząco ułatwia bowiem podział majątku. Na wycenę decydują się również często osoby, które sprzedają mieszkanie na własną rękę. Dzięki niem mogą mieć pewność, że nie stracą na sprzedaży mieszkania.

Rzeczoznawca – kiedy musisz skorzystać z jego usług?

Najczęściej wybieraną metodą wyceny mieszkania jest skorzystanie z usług wykwalifikowanego rzeczoznawcy. Usługa ta to koszt co najmniej kilkuset złotych, niemniej jednak w wielu przypadkach jest ona niezbędna. Przykładem są choćby wspomniane wcześniej sprawy spadkowe oraz podział majątku. Poza tym wycena sporządzona przez rzeczoznawcę wymagana jest przez bank, w którym zamierzamy zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Postaw na darmową wycenę

Nie zawsze musisz decydować się na wykonanie wyceny przez rzeczoznawcę, tym bardziej, że jak już wiesz, jej koszt nie jest wcale mały. Dlatego też warto poszukiwać alternatyw. Jedną z tych, które warto wziąć pod uwagę są darmowe wyceniarki mieszkań, które znaleźć możemy w sieci. Jedną ze stron, na których znajdziesz takie właśnie darmowe narzędzie do wyceny mieszkania jest https://sonarhome.pl/. To intuicyjne narzędzie, dzięki któremu szybko sprawdzisz jaka cena mieszkania, którym jesteś zainteresowany jest odpowiednia.

Podsumowując, jeśli decydujesz się na zakup mieszkania nie ufaj temu co widzisz w ogłoszeniach lub co mówi ci pośrednik. Bardzo często bowiem zdarza się tak, że ceny mieszkań są nieco zawyżone. Dokonanie profesjonalnej wyceny pozwoli ci mieć pewność, że kupisz mieszkanie w cenie, która jest adekwatna dla danej nieruchomości. Skorzystaj z darmowej wyceny nieruchomości na: https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe