0
Opublikowany 7 stycznia 2019 autor Art Branżowy w Inspiracje
 
 

Prostota czy elegancja, czyli jak urządzić salon

żyrandol kryształowy
żyrandol kryształowy

Od kilku lat panuje moda na nieskomplikowany wystrój wnętrz. Remontując mieszkanie, wielu z nas decyduje się na proste ozdoby, lampy czy meble bez zbędnych ornamentów. W kwestii kolorów w większości pomieszczeń przeważają beże lub szarości.

Moda na surowe wnętrza

Taki stan rzeczy nie dziwi, ponieważ podobne aranżacje dominują we wszelkich katalogach, a także na blogach specjalizujących się w urządzaniu domu. Jak jednak sprawić, by nasz salon stał się jeszcze bardziej na czasie?

 Ważniejsze od kolorów ścian i dodatków są materiały, których używamy do wystroju naszego wnętrza. Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się naturalne cegły oraz pięknie komponujące się z nimi surowe drewno. W designerskich sklepach meblowych z łatwością znajdziemy szafy i komody w stylu rustykalnym czy bardzo proste półki zrobione ze specjalnych, niepokrytych ani farbą, ani lakierem desek. W mieszkaniach coraz częściej spotkamy się również z surowym betonem, z pozostawionymi na wierzchu rurami czy metalowymi elementami, które nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Jeśli do takiego zestawu dodamy jeszcze lampy składające się jedynie z żarówek i kabli, sprawimy, że nasze mieszkanie stanie się prawdziwym centrum współczesnych trendów.

Salon po królewsku

 Oczywiście nie wszystkim odpowiada życie w surowym, pozbawionym kolorów i ozdób wnętrzu. Wielu z nas we własnym domu chciałoby zaznać odrobiny przepychu oraz luksusu. Nie zapominajmy również, że wystrój mieszkania wiele mówi o jego właścicielach. Jeśli więc zależy nam na wrażeniu, jakie robimy na odwiedzających nas gościach, spróbujmy dodać mu nieco splendoru.

Najważniejsze jest światło. Jeżeli chcemy, by nasze wnętrze wydawało się bardziej luksusowe, powinniśmy postarać się o to, by było możliwie jak najjaśniejsze. Sporych rozmiarów nieosłonięte okna ułatwią dostęp naturalnemu światłu, co pozytywnie wpłynie nie tylko na charakter mieszkania, ale także na nasz nastrój.

Nie zapominajmy również o lampach. Wśród wielbicieli eleganckich lokali, od kilku lat panuje moda na żyrandole kryształowe nowoczesne. Jeśli zdecydujemy się na zakup tego typu lampy dekoracyjnej, możemy mieć pewność, że nasz salon stanie się prawdziwą eksplozją stylu. Pamiętajmy jednak aby odpowiednio dobrać rozmiar żyrandola do naszego wnętrza. Nie chcemy przecież, by zajął on jego większą część – to sprawiłoby, że nie poczulibyśmy splendoru, a jedynie ciężar i przytłoczenie.

Charakterystycznymi elementami mieszkania z klasą są meble. Planując ich zakup, postawmy więc na dobrej jakości komody, regały czy stoły z litego drewna. Warto również rozważyć zainwestowanie w skórzane kanapy i fotele wykonane w klasycznym stylu. Jeśli zdecydujemy się na wspomniany wyżej żyrandol kryształowy nowoczesny i odpowiednio połączymy go z eleganckim wyposażeniem, to sprawimy, że nasze mieszkanie będzie się nie tylko wspaniale prezentować, ale przede wszystkim stanie się dla nas azylem.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe