0
Opublikowany 26 kwietnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Roboty koszące – zadbany ogród bez wysiłkuNowoczesne kosiarki automatyczne pozwalają cieszyć się nienagannym trawnikiem każdego dnia, jednocześnie oszczędzając nasz czas i energię. Urządzenia te cieszą się popularnością zarówno pośród osób posiadających duże powierzchniowo ogrody, w przypadku których pielęgnacja trawnika jest bardzo czasochłonna, a także właściciele niewielkich, przydomowych trawników, którym po prostu zależy na pięknym i zadbanym trawniku na co dzień.

Kosiarka automatyczna skonstruowana została w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić jej użytkowanie. Po pierwsze, to kosiarka dostosowuje się do ogrodu, a nie na odwrót – jedyne przygotowania, które należy wykonać przy instalacji kosiarki w ogrodzie to usunięcie kamieni i innych przedmiotów rozrzuconych na trawie oraz zasypanie większych dziur. Roboty koszące zazwyczaj dają sobie radę nawet w przypadku pochyłych i śliskich powierzchni. Mokra czy też bardzo gęsta trawa również nie stanowią problemu. Dużą zaletą jest również możliwość sterowania urządzeniem za pomocą specjalnej aplikacji. Dzięki temu będzie ono działać tylko wtedy, gdy chcemy – nawet wcześnie rano czy też w nocy, tak abyśmy mogli cieszyć się pięknym trawnikiem w ciągu dnia. Co ważne, kosiarka taka działa każdego dnia, podcinając trawnik o kilka milimetrów, dzięki czemu zachowuje on nienaganny wygląd na stałe, a ścinki trawy opadające na grunt działają jako naturalny nawóz.

Obszar działania robota wyznaczany jest przez specjalne przewody, ograniczające pole jego działania. W przypadku elementów ogrodu takich jak meble ogrodowe, rabaty kwiatowe czy drzewa, urządzenie po delikatnym zderzeniu się z przeszkodą, wyminie ją i zacznie kosić w innym kierunku. Nieodłącznym elementem zestawu jest również stacja ładująca, do której robot wraca po skończonej pracy lub gdy potrzebuje ładowania. Warto jest podkreślić, że miesięczny koszt energii elektrycznej wykorzystywanej do codziennego działania kosiarki wynosi jedynie kilka złotych.

W kwestiach bezpieczeństwa, robot koszący najczęściej wyposażony jest w kod PIN, dzięki któremu nieuprawnione osoby nie mogą uruchomić go ani przeprogramować, a wszystkie etapy pracy mogą być śledzone i sterowane przez telefon komórkowy. Dzięki czujnikowi deszczu, urządzenie może działać również podczas opadów atmosferycznych – jeśli będą one zbyt intensywne, może zrezygnować z działania, ponieważ koszenie mokrej trawy nie jest korzystne dla dobrej kondycji samego trawnika. Jeśli kosiarka podczas swojej pracy trafi na kamień, automatycznie zatrzyma się w celu kontroli, czy nie jest konieczna wymiana noża. Wszystkie te czynniki sprawiają, że korzystanie z kosiarek automatycznych jest niezwykle skuteczne i bezpieczne, a my oszczędzamy czas, nie musząc rezygnować z radości posiadania zadbanego trawnika.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz