0
Opublikowany 21 czerwca 2018 autor Izabela Krzyczkowska w wyposażenie
 
 

Rolety do zadań specjalnych

Jaką bramę garażową wybrać
Jaką bramę garażową wybrać

Zapewnienie bezpieczeństwa w domu, biurze, czy w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej ma duże znaczenie dla komfortu i wygody przebywania w tych miejscach i wbrew pozorom wcale nie kosztuje za dużo.

Bez drogiej ochrony

Nie trzeba zamawiać systemu profesjonalnej ochrony, wystarczy założyć rolety zewnętrzne. Chronią przed kradzieżą i zapewniają komfort bez względu na warunki pogodowe. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż monitoring i pracownik ochrony.

Właściwości rolet.

Rolety zewnętrzne mają bardzo cenione przez użytkowników właściwości. Gwarantują doskonałą izolację termiczną, co powala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. Są polecane do zakładania w budynkach energooszczędnych. Jak działają rolety?Dzięki zastosowaniu wewnątrz aluminiowych paneli specjalnej pianki zyskały dodatkową izolację i świetnie zapobiegają wychładzaniu się domu. Przez okna, zwłaszcza są nieszczelne ucieka najwięcej ciepła. Roleta zewnętrzna tworzy dodatkową poduszkę powietrzną między pancerzem rolety a szybą, co zapobiega wychładzaniu domu. Roleta w oknach oznacza zimą wzrost temperatury pomieszczenia o 1-6 stopni, więc znacząco zwiększa komfort życia. Oznacza to mniejsze koszty ogrzewania i zużycia opału w przypadku domostw, w których nie ma centralnego ogrzewania miejskiego. Rolety zewnętrzne dbają o komfort naszego życia również latem. Izolacja w postaci pianki wewnątrz aluminiowych paneli chroni przed przeszkadzającymi promieniami słonecznymi. O 6:00 rano nie obudzi nas świecące w szybę słońce. Problem nadmiernego nagrzewania pomieszczeń od słońca w lecie dotyczy wielu budynków, niezależnie od ich wielkości. Rolety materiałowe, żaluzje, zasłony, kurtyny nie pomagają, bo są montowane wewnątrz domu. Wręcz pogarszają sprawę – nagrzewają się i oddają do środka całe ciepło. Rolety zewnętrzne montowane są na zewnątrz i tam zatrzymują promienie słoneczne. Dzięki piance wewnątrz aluminiowych paneli, rozpraszają ciepło i nie dopuszczają do nagrzewania przez okna wnętrza pomieszczenia . Optymalna temperatura nie tylko zwiększa komfort życia, ale także zmniejsza potrzebę użycia klimatyzatora, a więc i rachunki za prąd.. Rolety chronią naszą prywatność, osłaniając przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Rolety zewnętrzne stanowią doskonałą ochronę przed włamaniem. Zawierają mechanizmy zapobiegające otworzeniu rolety z zewnątrz. W zależności od modelu są rygie ręczne, rygie automatyczne, wieszaki blody i zamek baskwilowy w listwie dolnej .Zapewniają domownikom ochronę przed hasłem – w domu jest cicho i spokojnie, pomimo tego, że na zewnątrz jeżdżą samochody, a ludzie głośno rozmawiają.

Rodzaje rolet zewnętrznych.

Posiadacze domu, którzy nie mieli wpływu na jego planowanie mogą zamontować rolety natynkowe, które można zastosować na każdym budynku. Mogą być zakładane na elewacji oraz wnęce okiennej. Rolety zewnętrzne natynkowe używać jako zabudowy balkonów, zadaszonych tarasów, altan letniskowych i altanek, jak również jako zamknięcie szaf i wnęk. Rolety podtynkowe należy uwzględnić już przy projektowaniu budynku. Są przeznaczone dla nowych budynków i idealnie wkomponowują się w zewnętrzną elewację, stanowiąc jej integralną część. Doskonałym zabezpieczeniem okien przed kaprysami pogody i wzrokiem sąsiadów są rolety naokienne, które montowane są wyłącznie w trackie budowy budynku.

Użytkownicy rolet.

Rolety zewnętrzne można montować w domach prywatnych, sklepach, magazynach, halach, na oknach w budynkach wielokondygnacyjnych. Mogą być zamknięciem stoisk handlowych w centrach handlowych lub na targowiskach. Są produkowane w różnych rozmiarach i kolorach, więc każdy nabywca znajdzie roletę, która spełnia jego oczekiwania. Mają wieloletnią gwarancję i zapewniają spokój użytkownikom – w pomieszczeniach będzie optymalna temperatura i żaden sąsiad nie będzie miał tematu do plotek. Rolety zewnętrzne są teraz w modzie. Aby się i tym przekonać rolety wystarczy przejść się główną ulicą zakupową w mieście w godzinach zamykania sklepów.


Izabela Krzyczkowska