0
Opublikowany 2 czerwca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Rolety do okien dachowych – czy pomogą ochłodzić poddasze?Domy z użytkowym poddaszem cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród właścicieli niewielkich działek. To dobra alternatywa dla domów parterowych, gdyż w tym wypadku można bez problemu podzielić przestrzeń na strefę dzienną i nocną. Niestety w słoneczne dni na poddaszu może być naprawdę gorąco – okna dachowe akumulują ciepło ze słońca, poza tym trafia tam ciepło z dolnych kondygnacji. Aby na półpiętrze przebywało się komfortowo nawet podczas upalnego dnia, należy zaopatrzyć się w sprawną i wydajną wentylację oraz odpowiednie rolety.

 

Wentylacja

O sprawną wentylację należy zadbać jeszcze na etapie budowy domu. Jeżeli ilość i rozmieszczenie przewodów wentylacyjnych w pomieszczeniu będzie odpowiednia, będzie zachodzić w nim ciągła wymiana powietrza, tak więc nie będzie w nim gorąco. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę również na dachówki wentylacyjne, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza przez płaszczyznę dachu.
Duże znaczenie mają także okna – nie mogą być zbyt szczelne, warto wyposażyć je specjalne nawiewniki albo system mikrowentylacji. Dzięki temu nawet bez konieczności otwierania okna będziemy mogli przewietrzyć pomieszczenie. Kluczowe jest także rozmieszczeniem okien – najlepiej,  aby były zlokalizowane na dwóch różnych połaciach. W ten sposób otwierając dwa okna równocześnie spowodujemy przeciąg, który skutecznie ochłodzi pomieszczenie.

zdjęcia pochodzą ze sklepu internetowego wystroj-okien.pl

zdjęcia pochodzą ze sklepu internetowego wystroj-okien.pl

 

rolety do okien dachowych

Kliknij w zdjęcie by przejść do sklepu Olmark


Odpowiednie rolety

Aby móc kontrolować ilość światła, które wpada do wnętrza, najlepiej zainwestować w rolety, które skutecznie ograniczą lub całkowicie odetną wpadające słońce. Rynek rolet do okien dachowych jest bogaty, tak więc każdy powinien znaleźć rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Możemy wybierać spośród rolet zewnętrznych lub wewnętrznych, poszczególne modele będą różnić się od siebie stylistyką, stopniem zaciemnienia oraz ceną. Rolety zewnętrzne nie tylko chronią przed nasłonecznieniem pomieszczenia, ale także przed hałasem i zimnem. Zazwyczaj wykonuje się je z aluminium, do wyboru mamy modele automatyczne lub manualne.

Innym rozwiązaniem są rolety wewnętrzne, czyli takie montowane do okna wewnątrz pomieszczenia. Decydując się na takie rozwiązanie, będziemy mieć do wyboru rolety standardowe, które będą łagodzić i rozpraszać światło – zazwyczaj wykonane są z tkanin poliestrowych. Dużą popularnością cieszą się również rolety plisowane, które wyglądem przypominają żaluzje – są niedrogie i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Jeżeli zależy nam na pełnym zaciemnieniu pomieszczenia i ochroną przed ciepłem, najlepiej zdecydować się na zakup np. rolety na wymiar kupisz w tym sklepie rolet zaciemniających. Ponieważ składają się z kilku warstw poliestru i aluminium, skutecznie odbijają ciepło poprawiając izolację okna oraz obniżając temperaturę w domu. Ciekawym rozwiązaniem są rolety zaciemniające wyposażone w zasilanie solarne, sterowane przy pomocy pilota zdalnego. Kupując takie rolety mamy możliwość zaprogramowania podnoszenia i opuszczania rolet o określonych godzinach, co jest bardzo praktyczne i wygodne.


okna-dachowe-temperatura
rolety-w-oknach-dachowych


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz