0
Opublikowany 27 października 2017 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Mocny fundament Twojego domu – okna z nowego tworzywa RAU-FIPRO®

rau-fipro okna
rau-fipro okna

Dobra stolarka okienna to klucz do utrzymania optymalnej temperatury powietrza w domu, stworzenia w nim zdrowego mikroklimatu, oszczędności energii cieplnej. Jej szczelność, trwałość i wysoka jakość stanowią podstawę bezpieczeństwa i wygody domowników.

Czym jest RAU-FIPRO®?

RAU-FIPRO® to najnowszej generacji tworzywo sztuczne wzbogacone włóknem szklanym. Wykazuje doskonałe właściwości wytrzymałościowe, jest lekkie, mocne, odporne na rozszerzalność termiczną. Sprawdzone nie tylko w stolarce okiennej, ale także w lotnictwie i Formule 1.

Charakterystyka okien z profilami z tworzywa RAU-FIPRO®

Profile RAU-FIPRO® wykazują szereg właściwości przekładających się na doskonałe parametry jakościowe okien. Wykonane z nich konstrukcje są sztywne i stabilne, co wyklucza konieczność stosowania wzmocnień. Brak zbrojeń obniża wagę okien, więc są lżejsze, a przez to łatwiejsze w produkcji, transporcie i montażu. Skutecznie opierają się silnym podmuchom wiatru i nie rozszerzają pod wpływem wysokich temperatur. Nie ma mowy o odkształceniach czy wypaczeniach spowodowanych rozprężeniami materiału. Doskonale spisują się w zmiennych warunkach atmosferycznych. Świetnie znoszą działanie deszczu, mrozu czy promieniowania UV.

Profile mają komorową budowę, która świetnie zabezpiecza przed stratami ciepła. Są przystosowane do zamocowania energooszczędnych pakietów szybowych (szeroki wrąb) i uzupełnienia o dodatkowy wkład termoizolacyjny. Dzięki temu okna z PCV wykazują niski współczynnik przenikania ciepła, więc z powodzeniem można je stosować w domach niskoenergetycznych, pasywnych oraz przy termomodernizacjach budynków wzniesionych w starej technologii. Co więcej, po uzupełnieniu okien o odpowiednie oszklenia wzrasta ich izolacja akustyczna. Docierający z zewnątrz hałas zostaje zredukowany o kilka decybeli. W rezultacie w domu jest ciszej i spokojniej.

Wykonane z profili ościeżnice są węższe, zatem można wstawić w nie większe przeszklenia. To spory plus przy doświetlaniu wnętrza i dogrzewaniu go naturalnym światłem. Poza tym innowacyjny kształt uszczelek obwiedniowych gwarantuje szczelność okien PCV oraz ich łatwe otwieranie i zamykanie. Stolarka okienna dostępna jest w bogatej gamie kolorystyczne – wyroby lakieruje się odcieniami z palety RAL, jak również okleinuje wzorami drewnopodobnymi. Za sprawą gładkich powierzchni zewnętrznych łatwo utrzymać ją w czystości.

Zakup okien PCV a korzyści dla Ciebie

rau-fipro okna

Korzystając z okien z profilami RAU-FIPRO®, zwiększasz oszczędność energii cieplnej o kilkanaście, a w przypadku montażu w domach wybudowanych w starej technologii, gdzie główną przyczyną strat ciepła są właśnie nieszczelne okna, nawet o kilkadziesiąt procent. Tym samym obniżasz koszty eksploatacyjne budynku, wydajesz mniej na ogrzewanie. Dodatkowo realnie wspierasz proekologiczne działania, bo spalając mniej opału, obniżasz emisję spalin zanieczyszczających środowisko. Przy okazji zapewniasz sobie wysoką wygodę użytkowania okien, a z powodu ich trwałości – rzadszą wymianę.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe