0
Opublikowany 27 września 2018 autor Izabela Krzyczkowska w Inspiracje
 
 

Sezon wyprzedaży mebli ogrodowych

aranżacja tarasu
aranżacja tarasu

Ogród , taras lub balkon to przede wszystkim miejsce wypoczynku i relaksu. Wbrew powszechnym opiniom urządzenie ogrodu, bądź tarasu wcale nie jest takie trudne i nie wymaga zbyt wielkich nakładów finansowych. Zwykle pod koniec lata zaczyna się okres przecen na meble i dodatki ogrodowe. Jesień to też czas, który można spędzić przyjemnie w ogrodzie lub na tarasie. Komfortowo urządzona przestrzeń do wypoczynku sprawi wiele radości domownikom i gościom. Okazje cenowe pojawiają się w sklepach internetowych i w stacjonarnych punktach sprzedaży. Pomysłów na piękny ogród jest bardzo dużo.

Porady dla kupujących

Zakup mebli ogrodowych najlepiej wykonać przed sezonem lub w końcówce sezonu, kiedy to spadają ceny. Sklepy internetowe mają coraz bogatszą ofertę mebli ogrodowych i to w korzystnych  cenach. W wielu przypadkach nawet po dodaniu kosztów przesyłki można kupić taniej niż przy stałych ofertach sklepów. Warto także korzystać z promocji w sklepach. W przypadku kupowania mebli ogrodowych w sklepach internetowych, warto czytać ich opisy. Profesjonalny opis produktu świadczy o poważnym podejściu sklepu do klienta i dbaniu o wygodne oraz bezpieczne zakupy. Większość sklepów internetowych umieszcza pod produktami opinię klientów i umożliwia czat ze sprzedawcą, który odpowiada na pytania internautów. Przed zakupem mebli do ogrodu należy przekalkulować ile pieniędzy można przeznaczyć na ogrodową inwestycję i szukać produktów w danym przedziale cenowym. Pomocą mogą być porównywarki cen, które ułatwiają znalezienie danej rzeczy w najlepszej cenie.

Meble ogrodowe kupuje się na kilka lat, więc ich jakość jest bardzo ważna. Oprócz ceny i dokładnego opisu niezwykle ważne przy zakupach w internecie: koszty dostawy (są sklepy w których jest ona darmowa), gwarancja i możliwość zwrotu.

Jakie meble kupić?

Ogród czy balkon to miejsca słodkiego lenistwa, spędzenia czasu z najbliższymi, biesiadowania. Dlatego niezbędne w ogrodzie są stół i krzesła. Bardzo wygodnym meblem jest leżanka. Meble musza być wielkością dopasowane do ogrodu lub tarasu. Nie ma sensu kupowanie dużego stołu, jeżeli ma stać na niewielkim tarasie. Ilość krzeseł uzależniona jest od ilości osób. Ważne jest to, czy meble będą stały na trawie , czy utwardzanym podłożu, cały sezon pod gołym niebem, czy pod zadaszeniem. Meble stojące przez cały czas na wolnym powietrzu powinny być wykonane z surowców odpornych na działanie czynników atmosferycznych.  Najtrwalsze meble ogrodowe drewniane wykonane są z następujących gatunków drzew: jesion, dąb, garb. 

Meble drewniane są odpowiednio zabezpieczone i mogą służyć przez wiele lat. Oprócz mebli drewnianych są w ofercie meble wykonane z innych tworzyw: aluminium, plastiku , technoratanu.

Meble metalowe są najtrwalsze, a producenci zabezpieczają je preparatami antykorozyjnymi. Meble z wikliny i rattanu należy postawić w miejscu zacienionym i zabrać je z ogrodu, kiedy zacznie padać deszcz, ponieważ są nie są odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Meble z ratanu i wikliny polecane są głównie na zadaszone tarasy i balkony, gdzie będą służyły przez wiele lat. Jeżeli meble mają być często przenoszone, to warto postawić na meble składane. Coraz większą popularnością cieszą się wypoczynkowe meble ogrodowe w postaci foteli , kanapy lub leżanek. Nowoczesne meble mają  podłokietniki i zagłówki. Fotele występują w wersji tradycyjnej, rozkładanej i bujanej. Do dużego ogrodu można zakupić huśtawkę. Z huśtawki ogrodowej w zależności od jej wielkości może korzystać od 2 do 6 osób. W ogrodzie znakomicie sprawdzi się hamak. Ważny jest kształt mebli i ich kolor. Specjaliści radzą, aby dobierać meble w zależności od stylu ogrodu. Dla dzieci możemy  dokupić piaskownicę, drewniany domek lub zjeżdżalnie ogrodową i w ten sposób stworzyć najmłodszym cudowny, własny plac zabaw w ogrodzie. W ogrodzie można wygospodarować miejsce na ognisko i grilla. Ochronę przed słońcem zapewnia parasol lub pawilon bez ścian lub ze ścianami. W ogrodzie warto postawić ławeczkę.


Izabela Krzyczkowska