0
Opublikowany 6 marca 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Sprzęty do zabudowy kuchni – jakie wybrać?

sprzęty do zabudowy kuchni
sprzęty do zabudowy kuchni

Zamarzyła Ci się jednolita stylem i estetyczna kuchnia w zabudowie? Koniecznie sprawdź, jakie sprzęty AGD możesz i rzeczywiście warto zabudować, a jakie lepiej wybrać wolnostojące. Urządź swoją kuchnię efektownie, lecz jednocześnie funkcjonalnie. Pamiętaj, by zachować krótką drogę pomiędzy kuchenką, zlewem a lodówką – to ważny kuchenny trójkąt pracy.

Zmywanie naczyń w nowoczesnej kuchni

Zlewozmywak jest jednym z trzech punktów trójkąta kuchennego, który stoi na straży funkcjonalności przestrzeni w tym pomieszczeniu. Ale to przecież nie jedyne miejsce, które w nowoczesnej kuchni służy do mycia naczyń! Coraz częściej wstawia się do kuchni wydajne zmywarki, zwłaszcza gdy pracuje się przez wiele godzin i wraca do domu późno lub ma się liczną rodzinę generującą każdego dnia całkiem sporo brudnych naczyń.

Oceń, ile miejsca możesz poświęcić w kuchni na zmywarkę. Zmywarka do zabudowy 45 cm rewelacyjnie sprawdzi się w domu singla lub pary. Nie zajmie wiele miejsca, a umożliwia uporanie się z brudnymi talerzami i kubkami na bieżąco. Jeśli wybierzesz model z funkcją sparowania z telefonem, będziesz mógł nastawiać cykl mycia nawet będą w pracy. Zrobisz to na swoim smartfonie.

Czy warto zabudować lodówkę?

Zabudowanie lodówki budzi największe kontrowersje. Jest wiele modeli, które można ukryć w obszernej szafce typu słupek, jednak czy na pewno warto? Nowoczesne lodówki odznaczają się bardzo ładnymi designami, więc równie dobrze możesz znaleźć pasującą do wystroju lodówkę typu wolnostojącego.

sprzęty-do-zabudowy-kuchni-1

Lodówka do zabudowy nie ma wygodnego panelu do sterowania na drzwiach, więc aby zmienić temperaturę, musisz ją otworzyć. Zapewnia też mniej miejsca wewnątrz, co sprawia, że schowasz w niej mniej produktów. Jeśli mieszkasz sam lub rzadko przebywasz w domu, śmiało możesz wybrać lodówkę do zabudowy.

Piekarnik i mikrofalówka – zabuduj je, by zachować jednolity styl

Piekarniki to jedne z najpopularniejszych sprzętów AGD, które służą do zabudowania. Najczęściej występują w modelu elektrycznym. Umożliwiają równe podgrzewanie kilku porcji, bez względu na ich ułożenie w komorze. Mogą też mieć znacznie więcej funkcji niż odpowiedniki gazowe. Skorzystasz z termoobiegu, termosondy, czyszczenia katalitycznego lub pyrolitycznego, podziału pojedynczej komory na dwie osobne przestrzenie.

Rzadziej słyszy się o mikrofalówkach do zabudowy, ale to także bardzo ciekawe rozwiązanie. O ile toster czy robot kuchenny bez problemu schowasz do szafki, o tyle mikrofalówka jest sprzętem zewnętrznym, ciężkim i topornym. Z tego powodu warto ją zabudować.

Płyta grzewcza do piekarnika w zabudowie

Wybierając piekarnik do zabudowy zamiast tradycyjnej kuchenki, musisz pamiętać o dokupieniu płyty grzewczej. Masz do wyboru m.in. klasyczną gazową, elektryczną, ceramiczną oraz indukcyjną. Najwięcej funkcji i największe bezpieczeństwo użytkowania zapewnia ta ostatnia. Nie sparzysz o nią ręki. Ponadto pola grzewcze dostosują się wielkością i kształtem do garnków, więc zapłacisz za dokładnie tyle energii, ile będzie potrzeba do podgrzania potrawy.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe