0
Opublikowany 4 marca 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Zalety korzystania z firm sprzątających – poznaj je wszystkie

Korzystanie z usług firm sprzątających od dawna już cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów, a firm wyspecjalizowanych świadczących kompleksowe usługi w zakresie sprzątania – przybywa. Trzeba wspomnieć, że obecnie do prowadzenia takiej działalności nie wystarczy mieć kilka ścierek i najtańszych środków czyszczących. Kiedy warto z takich usług skorzystać? Jakie są zalety tego rozwiązania? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

 

Profesjonalne firmy sprzątające zajmujące się sprzątaniem hal i magazynów a także biur i siedzib firm, cieszą się obecnie wielką popularnością i nie narzekają na brak zleceń. Dzieje się tak głównie dlatego, że korzystanie z ich usług związane jest z wieloma korzyściami dla firm, które zdecydują się na współpracę. A zatrudnienie firmy sprzątającej to korzyści bardzo wymierne.

 


Oszczędność pieniędzy firmy – najważniejsza z zalet

Firma, która korzysta z outsourcingu w zakresie usługi sprzątania, zyskuje na tym sporo. Pierwszą z korzyści jest oczywiście oszczędność w czysto materialnym wymiarze. Może ona wynosić nawet od 20 do 30% w porównaniu do kosztów zatrudnienia pracownika do sprzątania. Mało czy dużo? To zdecydowanie dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to dopiero początek listy zalet tego rozwiązania. Należy przy tym jednak pamiętać, że najczęściej niska cena jest jednoznaczna z niską jakością świadczonych usług, a na takiej oszczędności jedynie stracimy.

Masz firmę sprzątającą – masz kłopot z głowy

Tym, co dla pracodawcy może może być kłopotliwe, są w pierwszej kolejności nieobecności  pracownika, przede wszystkim w sytuacji, gdy jest on jedyną osobą sprzątającą nasze biuro. Wyobraźmy sobie, że osoba ta idzie na urlop lub zwolnienie lekarskie – co wtedy zrobić? Dwa dni w nieposprzątanym biurze jeszcze można wytrzymać, ale potem robi się coraz gorzej. Pracodawca często ma tylko dwa wyjścia – zlecić swoim pracownikom solidarne sprzątanie biura lub zatrudnić osobę na zastępstwo. Na to jednak potrzeba czasu. Każda z tych opcji obarczona jest więc pewnymi dość istotnymi wadami.

Zatrudniając firmę do sprzątania nie musimy wcale martwić się takimi rzeczami. Jeśli przyporządkowany do obsługi naszej firmy pracownik nie pojawi się w pracy, firma po prostu wyśle za niego zastępstwo – to w jej gestii leży zapewnienie nam go. My nie musimy już zaprzątać sobie tym głowy.

Porządek na najwyższym poziomie – tylko firma sprzątająca go zapewni

W dzisiejszych czasach wytarcie kurzu z biurek i odkurzenie podłogi już nie wystarczy. Każdy zakamarek musi być utrzymany w idealnej czystości, za pomocą specjalistycznych środków i profesjonalnego sprzętu. Ich zakup to dla pracodawcy zatrudniającego personel sprzątający dodatkowy kłopot – trzeba wszystkie te środki zorganizować i regularnie uzupełniać, a w przypadku awarii np. odkurzacza – naprawić w serwisie.

Sam personel natomiast powinien zostać przeszkolony w zakresie bezpiecznego i efektywnego stosowania profesjonalnych środków czystości. Wszystkie te obowiązki zdejmuje z pracodawcy zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej – zarówno kwestie pracownicze takie jak szkolenia, jak i zapewnienie środków i sprzętu odpowiadających nowoczesnym standardom, należą do obowiązków właściciela lub managera firmy.

 

Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą dla Twojej firmy?

Wszystkie te korzyści odniesiemy jednak tylko wtedy, gdy nawiążemy współpracę z naprawdę solidną, rzetelną i profesjonalną firmą sprzątającą. A jak ją znaleźć? Istnieje kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim nigdy priorytetem nie powinna być cena – nie chcemy przecież płacić (nawet niewiele) za byle jakie usługi. Za jakość trzeba zapłacić, to prawda oczywista. W zamian jednak otrzymujemy komfort, wygodę i zawsze pięknie posprzątane pomieszczenia biurowe.

Dobrym pomysłem jest zrobienie wstępnej listy firm, którymi możemy być zainteresowani. Następnie każdą z zapisanych firm należy zweryfikować. W dobie powszechnego dzielenia się informacjami w Internecie jest to niezwykle proste, warto więc z nich korzystać. Wystarczy tylko wpisać nazwę w wyszukiwarkę i poszukać opinii na jej temat zamieszczonych przez jej kontrahentów. Na co zwracać uwagę? Na pewno warto szukać takiej firmy, która ma opinię rzetelnej i profesjonalnej oraz zawsze punktualnej. Jedną czy dwiema negatywnymi opiniami wśród kilkudziesięciu pozytywnych nie trzeba się przejmować.

Jasny cennik – to kolejna rzecz, która cechować będzie rzetelną firmę. Sprawdź, czy w cenę wliczone są środki czystości i czy są to środki wysokiej jakości, a także czy usługa obejmuje np. mycie okien. Dowiedz się także czy firma ma wykupione ubezpieczenie OC na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń – to zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa, ale także dobrze świadczy o firmie.

Ale nie tylko w biurze warto zapewnić sobie pomoc profesjonalnej ekipy sprzątającej. Także sprzątanie hal i magazynów wymaga doświadczenia i zaangażowania specjalistów w tej materii, zwłaszcza że powierzchnie, które w nich występują, wymagają szczególnej opieki i nie są łatwe w pielęgnacji. A stanowią ważną wizytówkę firmy i przy okazji służą przechowywaniu cennych towarów, a czasem także żywności.  

 

Perfekcyjnie czyste i zadbane pomieszczenia firmowe to nie tylko komfort i higiena pracy zatrudnionych przez Ciebie pracowników, ale także niezwykle istotny element Twojej marki – to wizytówka, na podstawie której Twoi klienci lub współpracownicy będą Cię oceniali. Warto więc w nią zainwestować i związać się z sumienną, niezawodną firmą sprzątającą – to rozwiązanie, dzięki któremu praca w biurze będzie czystą przyjemnością.  


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe