0
Opublikowany 9 marca 2019 autor Izabela Krzyczkowska w Inspiracje
 
 

Zasłony 3D- obraz w oknieZasłony 3D – obraz w okniekno to przestrzeń, która daje ogromne możliwości aranżacyjne – od firanek po żaluzje. Gdzieniegdzie można jeszcze podziwiać kamienice, których okna mają kolorowe okiennice. Współcześnie okiennice zostały zastąpione roletami, firanami/zasłonami lub żaluzjami. Co raz większą wagę przywiązuje się do wyglądu okna, ponieważ jest to część mieszkania, którą widać na zewnątrz. Drugim powodem, dla którego dekoruje się okna jest to, że wystrój okna ma wpływ na aranżację wnętrza. Obecnie wybór firan i zasłon jest ogromny, ale na szczególną uwagę zasługują tkaniny produkowane w technologii 3D.

Zasłony 3D -królowe dekoracji okiennej

Warto zaznaczyć, że zasłony 3D są nowością na rynku i od razu zachwyciły klientów swoją oryginalnością. Charakteryzuje je: najlepsza jakość tkanin, wspaniałe nasycone kolory i wzornictwo , które zapiera dech w piersiach. Zasłony 3D powstają dzięki stosowaniu bardzo nowoczesnej technologii druku 3D, który zapewnia wspaniałe wzory i nasycone, wyraziste barwy. Drukowane są na drukarkach cyfrowych. Umieszczone na nich grafiki przypominają obrazy. Dla miłośników wycinanek i koronek również znajdzie się propozycja zasłon 3D, które są wycinane przy pomocy lasera w technologii 3D.

Fotografia w oknie

Witraże, które zdobią okna zabytkowych kościołów i pałaców raczej nie są dostępne dla przeciętnego człowieka – są bardzo drogie w wykonaniu i czasochłonne. Jeżeli chcemy mieć piękną ozdobą w oknie bez wydawania majątku, to warto kupić zasłony 3D. Są niezwykle efektowną dekoracją – wyglądają, jakby ktoś namalował obraz lub nakleił zdjęcie na materiał. Patrząc na takie zasłony mamy wrażenie, jakbyśmy przenieśliśmy się w inne miejsce: do lasu, na pustynię, do afrykańskiego rezerwatu dzikiej przyrody, do centrum wielkiego miasta nocą, czy zanurkowali w oceanie. Takie piękne wzory są oczywiście dziełem nowoczesnej technologii i zasługą znakomitej jakości materiałów. Tkanina zasłonowa jest miękka, przyjemna w dotyku i niezwykle delikatnie wygląda w oknie. Nie błyszczy, nie prześwituje, a więc bardzo dobrze chroni prywatność. Dzięki specjalnej technologii charakteryzuje się dużą przepuszczalnością światła.

Dekoracja okna

Zasłona jest przede wszystkim ozdobą i ma spore znaczenie dla wyglądu pomieszczenia. Zasłony 3D to eleganckie tkaniny. Uchodzą za jedne z najpiękniejszych ozdób we wnętrzach. Stanowią wspaniałą dekorację. Zdaniem dekoratorów wnętrz i użytkowników mając zasłony 3D nie są potrzebne żadne inne ozdoby okna, a ilość dekoracji w pokoju powinno się ograniczyć, aby nie zakłócały uroku zasłon. Rzeczywiście zasłony 3D królują w pokoju i natychmiast przyciągają wzrok domowników oraz gości. Ich zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości: zachowują swoje kolory nawet po wielu praniach w pralce. Należy tylko przestrzegać zaleceń producenta odnośnie prania zasłon.

Bezproblemowy montaż

Zaletą zasłon 3D jest łatwy montaż. Są pod tym względem uniwersalne – można je powiesić na karniszu, jak i na szynie. Szeroka taśma zasłonowa umożliwia zawieszenie ich w dowolny sposób: bez zmarszczeń lub z fantazyjnymi marszczeniami. Marszczenia zasłon pełnią funkcję dekoracyjną.

Kolorowy zawrót głowy

Jeżeli ktoś nie lubi monotonii, chce zmieniać wystrój, bawić się kolorami i wzorami, to zasłony 3D będą najlepszym wyborem. Dostępne są w wielu zestawianiach kolorystycznych i można dopasować je do wystroju każdego pokoju. Jeżeli dany obraz na oknie w postaci zasłony 3D już znudzi się domownikom, zawiesić zasłony z innym motywem. Niewiele pracy, niskie koszty i mamy odmieniony pokój. Warto dodać, że na rynku dostępne są wzory zasłon na specjalne okazje, np.: świąteczne z Mikołajem i choinką, które znakomicie będą prezentowały się w czasie świąt w salonie lub w pokoju dziecięcym Z zasłonami 3D znakomicie komponują się proste elementy wyposażenia, np: jednobarwny dywan, czy kanapa w jednym kolorze.

Zasłony 3D to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, które można dopasować do każdego stylu urządzania wnętrz i wyglądają równie dobrze w salonie, jak w pokoju dziecięcym.


Izabela Krzyczkowska