Budowanie domu to wielkie wyzwanie, które wymaga od nas umiejętności podejmowania rozważnych decyzji i zadbania o wiele ważnych kwestii. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i problemów, pociągających za sobą nowe wydatki już po zakończeniu wszystkich prac, musimy dobrze zastanowić się nad wyborem izolacji. Od jej szczelności zależeć będzie mikroklimat w naszym mieszkaniu oraz to, na jak duże straty ciepła będziemy narażeni.
Ważne decyzje podejmij już w fazie projektów
Wybór dotyczący typu materiałów izolacyjnych powinniśmy zaplanować na czas, w którym projektujemy budynek, ponieważ decyzja ta będzie miała znaczenie podczas różnych etapów prac budowlanych. Pozwoli nam to też lepiej zaplanować wszystkie wydatki, zwłaszcza, gdy postanowimy nie oszczędzać na izolacji. Musimy pamiętać, że nie możemy dopuszczać do sytuacji, gdzie powietrze z zewnątrz będzie przenikało do naszego domu, czy też innego budynku, który stawiamy. Tylko dobre i szczelne materiały izolacyjne zapewnią nam ograniczenie przyszłych wydatków na energię przeznaczoną na ocieplenie budynku. Szeroki wybór materiałów izolacyjnych oferuje www.isocell.at/pl.
Szczelna izolacja z celulozy
Materiały izolacyjne cieszące się dużą popularnością i wyróżniające się dużą szczelnością, to produkty z celulozy oferowane przez firmę Isocell. Można je stosować do ocieplania domów, wielorodzinnych budynków mieszkalnych, a także podczas budowania obiektów przemysłowych. Często i z powodzeniem materiały izolacyjne z celulozy są używane w celu zapewnienia szczelności budynków użyteczności publicznej. Izolacja wykonana z zastosowaniem tego materiału jest bardzo wytrzymała, ponieważ doskonale wypełnia najmniejsze szczeliny i rowki, będące zawsze przyczyną kłopotów. Bez wątpienia właśnie ochrona przez niekorzystnymi, nie tylko dla naszego komfortu, wahaniami temperatury, jest jedną z największych zalet celulozy.
Izolacja granulowana – ciepło zimą, wytchnienie latem
Podczas poszukiwań idealnej, spełniającej wszystkie nasze oczekiwania izolacji, może się okazać, że doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie izolacja granulowana. Zapewni ona mieszkańcom budynku idealną temperaturę zarówno latem, jak i zimą. Materiały izolacyjne tego typu nie absorbują wody, chronią przed grzybem oraz szkodnikami. Jest to materiał z powodzeniem stosowany w starych budynkach i doskonale nadaje się do izolacji dwupowłokowego muru. Charakteryzuje się też tym, że dostosowuje się do konstrukcji i nie zostawia niepożądanych szczelin.
Konstrukcje izolacyjne – nowoczesne i łatwe w instalacji
Godnym uwagi pomysłem jest wykorzystanie gotowych modułów izolacyjnych, dzięki którym można ochronić najwyższe sufity kondygnacyjne. Prefabrykowane elementy wtykowe tworzą system stojaków lekkich i łatwych do przenoszenia, potrzebnych do podpierania płyty podłoża.
Szczelność to podstawa
Materiały izolacyjne to także dodatkowe izolacje przeciwwilgociowe, uszczelnienia przeciwwiatrowe, a także membrany dachowe. Planując zakup wszystkich potrzebnych produktów, powinniśmy także zaopatrzyć się w taśmy klejące do powietrznoszczelnego klejenia, które będą miały zastosowanie miedzy innymi przy uszczelnianiu fug i okien. Podczas wyboru wszystkich potrzebnych nam materiałów pamiętajmy przede wszystkim o tym, by postawić na wysoką jakość i nowoczesną technologię!
Dlatego warto nad wyborem ocieplenia zastanowić się już w zimie. Dla mnie najkorzystniejsza okazała się firma termo organika, jest znana marką, mają cały system ociepleń, także nie trzeba się obawiać,że coś do siebie nie będzie pasować. Niedługo zaczynamy ocieplenie, materiały już przywiezione, wyglądają porządnie.