0
Opublikowany 17 stycznia 2015 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Rolety wewnętrzne – jak wybrać by nie żałować?Niewątpliwie coraz częściej zastanawiamy się jak w łatwy sposób wnieść odrobinę świeżości do wnętrza naszego mieszkania. Jeśli Twój wybór padł na rolety wewnętrzne, to konieczne jest zdobycie podstawowej wiedzy, która znacznie ułatwi wybór i oszczędzi Ci niepotrzebnego stresu związanego z niepewnością efektu końcowego.

Truizmem można nazwać stwierdzenie, że niezależnie od tego, z jakim pomieszczeniem mają zmierzyć się nasze rolety, sam pomysł ich tam umieszczenia będzie (niemalże zawsze) trafny. Mogą się zwijać, składać lub być zwykłą dekoracją. Posiadają różne mechanizmy umożliwiające operowanie nimi. Tkaniny również różnicują ich wygląd i jakość. Mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Jak więc wybrać by nie żałować?

Po pierwsze

Najważniejszą rzeczą, nad którą musimy się zastanowić jest kolor rolety, jaką zamierzamy zakupić. Wyznacznikiem do podjęcia decyzji na tej płaszczyźnie powinny być m.in. kolor ścian oraz umeblowania w danym pomieszczeniu. Przypuśćmy więc przez chwilę, że w pomieszczeniu ściany są ciemno szare. Dobrym więc pomysłem jest powielenie tego koloru również poprzez barwę rolet – zwłaszcza jeśli montujemy je bezpośrednio na ramie okiennej.

Jednak okazuje się nagle, że na ścianie widnieje ładny niebieski wzór. Roleta o tym samym kolorze może go stylowo podkreślić jednocześnie pogłębiając kontrast, który za jego pomocą niewątpliwie zamierzaliśmy osiągnąć. Może się także okazać, że ściany są jednolicie szare, a kanapa i fotele są np. pomarańczowe. Co więc robić? Kupić odpowiedni odcień rolety pasujący do tych elementów wystroju wnętrza.

Po drugie

Następnym krokiem w wyborze rolet wewnętrznych powinien być ich sposób mocowania. Lepiej bezpośrednio na oknie – za pomocą mocnej taśmy piankowej – czy może na ścianie? To kwestia bardzo indywidualna. Wygodniej czyści się te nie mocowane na ramie okiennej, z kolei te drugie mogą być niezależnie regulowane odsłaniając np. jedną połowę okna. Tu potrzeba jest matką trafnego wyboru.

Po trzecie

W tym punkcie możemy rozważyć, aż trzy łączące się ze sobą kwestie, które są ważnym wyznacznikiem estetyki efektu końcowego. Konieczne jest zatem odpowiedzenie na trzy bardzo ważne pytania. Chcesz podkreślić to co za oknem czy raczej zasłonić – minimalizm czy kompleksowa izolacja? Nie warto przecież zasłaniać sobie widoku na piękny las czy morze. Jak dużo światła powinno wpadać przez zasłoniętą roletę? Oglądanie telewizji w dzień kiedy roleta nie spełnia swojego zadania i nie umożliwia nam komfortowego seansu, to nic przyjemnego. Z drugim pytaniem wiąże się również trzecie: jaki materiał? Cienki, gruby, ale także gładki czy wzorzysty? Nie warto psuć efektu minimalistycznie utrzymanego wnętrza wzorzystą roletą, choć w druga stronę może wyjść to pomieszczeniu na dobre.

Rozważania końcowe niemniej ważne

Ceny rolet potrafią być bardzo różne, więc dobrym pomysłem jest ustalenie sobie jakiegoś limitu by nasza piękna roleta, spełniające wszystkie wymogi stylowej dekoracji nie zdewastowała nam domowego budżetu. Nie decydujmy się jednak na najtańszy warianty, no chyba, że nie chcemy by stan „jak nowy” utrzymywał się długo.

Jakość materiału gwarantuje nam zadowolenie – nic tak nie irytuje jak konieczność zmiany ze względu na zniszczenie produktu i utratę właściwości upiększających. Tak to zwykle jest z wyposażeniem mieszkania – czas do następnej wymiany mija zbyt szybko. Ważne jest natomiast by nasz gust uznał rozwiązanie, na jakie zdecydujemy się w tym przypadku, za satysfakcjonujące. Dobrze dobrane rolety mogą przeważyć szalę na korzyść ogólnego zwycięstwa całego pomieszczenia – mały krok lecz ważny. Jeżeli nie wiesz jak dobrać rolety, zapraszamy na stronę wega-rolety.pl – pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz