0
Opublikowany 7 grudnia 2014 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Tania aranżacja jadalni – jak to zrobić?

aranżacja jadalnii
aranżacja jadalnii

Wiele osób zastanawia się, jak urządzić mieszkanie w taki sposób, aby jednocześnie efekt był niedrogi i estetyczny.

Na szczęście jest to możliwe, aczkolwiek wymaga odrobiny pomysłowości oraz przemyślanych decyzji.

Aby ładnie zaaranżować jadalnię, nie trzeba wcale wynajmować projektanta wnętrz, który z pewnością wykona świetny projekt, ale weźmie za niego spore wynagrodzenie, a przy tym może uwzględnić w sowim projekcie dosyć kosztowne elementy. Możemy samodzielnie zaplanować wystrój jadalni, posługując się wyobraźnią, przeglądając czasopisma o wystroju wnętrz czy też przypatrując się uważnie mieszkaniom naszej rodziny i znajomych. Inspiracji do skomponowania wystroju wnętrz można szukać w wielu różnych miejscach, trzeba tylko być uważnym i wyłapywać nie tylko rzeczy rzucające simę w oczy,a le również drobne detale.

W jadalni powinny się znaleźć niezbędne sprzęty, takie jak:

  • duży stół,
  • duża ilość krzeseł lub innych siedzisk.

Poza tym można też wprowadzić do tego pokoju inne sprzęty, na przykład:

  • barek,
  • kredens,
  • stojący zegar.

Można również ozdobić jadalnię na wiele rozmaitych sposobów – za pomocą obrazów, kwiatów, fantazyjnych zasłon czy wielu innych przedmiotów.

W alonach meblowych z pewnością znajdziemy wiele kosztownych stołów, jednak jeżeli dobrze poszukamy, możemy kupić ten mebel również za niewielkie pieniądze. Warto szukać stołów na wyprzedażach i sprzedawanych w promocji. Można też zdecydować się an kupno używanego stołu, o ile upewnimy się, ze jest w dobrym stanie.

Jeżeli nasza jadalnia jest prostokątna, powinniśmy wybrać podłużny stół. Nie musi być prostokątny, może okazać się owalny, co pomaga zresztą zmieścić przy nim większa ilość osób. Gdy zaś nasz pokój do jedzenie ma kształt kwadratowy, wówczas stół także powinien być kwadratem lub mieć kształt koła. Najlepiej ustawić go po środku pokoju, tak aby każdy z gości miał wygodny dostęp do niego i aby w kątach pomieszczenia zostało jeszcze miejsce na inne sprzęty.

Stół można przystroić na wiele różnych sposobów. Można położyć na nim obrus, biały bądź kolorowy, pamiętając o tym,a by był czysty i pięknie odprasowany. Stół wspaniale zdobią również serwetki wykonane z tkaniny, albo tej samej, co obrus, albo kontrastującej z nim. Na przykład do zielonego obrusa świetnie pasują czerwone czy pomarańczowe serwetki, zaś biały obrus potrzebuje mocniejszego akcentu, jak serwetki w kolorze czerwonym czy fioletowym.

Na stole wspaniale prezentują się również kwiaty. Sztuczne wyglądają niestety dosyć tandetnie, natomiast świeże prezentują się wyśmienicie. Nie można ich jednak kłaść na stole w byle jakim wazonie,a le w takim, który pasuje do obrusa, serwetek oraz zastawy.

Również zastawa stołowa stanowi część aranżacji jadalni. Powinna być starannie dobrana, ładna, oryginalna. W sklepach z naczyniami znajdziemy sporo przepięknych serwisów, i to niekoniecznie drogich. Możemy też ich szukać na wyprzedażach. Nie muszą być wykonane z wysokiej jakości porcelany. Najważniejsze, aby były całe i starannie wykonane.

Krzesła, ławki, fotele bądź inny rodzaj siedzisk, jakie chcemy umieścić w jadalni, powinny pasować do stołu. Najlepiej, aby były wykonane z tego samego drewna, chyba że w całości pokrywa je jakaś tkanina. Tkanina ta z kolei powinna pasować do obrusu, który kładziemy na stole, a także do zasłon czy rolet, które znajdują się w oknach jadalni. Powinniśmy dobrze się zastanowić nad ilością siedzisk, tak aby maksymalnie zapełniły miejsce wokół stołu, a jednocześnie, aby nie powodowały ścisku.

Warto pomyśleć również o dodatkach, jak piękne zasłony, pasujące do obrusa, kwiaty w oknie, stylowy kredens czy barek, oczywiście pasujący do drewna, z którego wykonano stół i krzesła. Nie możemy tez zapomnieć o tym, aby pomalować ściany w jadalni na jakiś ładny, wesoły kolor, który także powinien pasować do pozostałych barw naszej aranżacji. Warto też zwrócić uwagę na podłogę. Jeżeli nie stać nas na parkiet, możemy wybrać jego tańsza wersję – panele lub jakąś ładną wykładzinę czy też dywan.

Jak zatem widać, ładnie urządzona jadalnia wcale nie musi okazać się bardzo kosztowna.

Galeria zdjęć

aranzacja jadalni

aranzacja jadalniGru 7, 2014Photos: 12
 
Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez portal wmieszkaniu.pl, który jest aktywny na rynku internetowym od 2014 roku. Portal porusza się wokół tematyki wnętrz.

Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz