0
Opublikowany 17 maja 2016 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Technorattan, a meble polipropylenowe – sztuczki sklepówTechnorattan jest materiałem wyprodukowanym sztucznie. Jest to ręcznie pleciony materiał, z którego powstają meble ogrodowe. Technorattan powstaje z wysokiej jakości polietylenu, który jest ekologiczny, można go wykorzystać ponownie, poddając go recyklingowi. Produkcja mebli technorattanowych także jest przyjazna środowisku. Co ważne meble są długowieczne, dlatego ich znalezienie się na rynku pozwoliło na ograniczenie wyrzucania mniej trwałych mebli plastikowych.

Co to jest polipropylen i czy różni się od technorattanu?

Należy szczególnie uważać na nadużywanie słowa technorattan, które często pojawia się przy meblach imitujących naturalny rattan, ale wykonane są z tłoczonego fabrycznie polipropylenu. Polipropylen to organiczny związek chemiczny, którego zastosowanie jest bardzo szerokie. Stosuje się go w przemyśle chemicznym, włókienniczym, elektronicznym, samochodowym czy meblarskim. Meble z tego materiału nie są tak elastyczne jak z technorattanu czy naturalnego rattanu, ale zachowują te same właściwości odpornościowe co ręczna plecionka technorattanowa. To oznacza, że meble z tłoczonego fabrycznie materiału są odporne na duże różnice temperatur, wilgoć czy deszcz. Zachowują też swoją oryginalną barwę nawet przy dużym promieniowaniu słonecznym. Różnice pomiędzy polipropylenem a technorattanem wynikają z większej twardości tego pierwszego materiału. Mniejsza elastyczność powoduje, że meble są mniej komfortowe i bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Technorattan w świetnej cenie, czy celowe wprowadzanie w błąd? Na co zwracać uwagę?

Na pierwszy rzut oka meble technorattanowe i polipropylenowe niewiele się od siebie różnią. Łatwo można wpaść w pułapkę sprytnie podawanych nazw mebli. Słowo „technorattanowy” można spotkać przy meblach, które są wykonane z polipropylenu. Ponieważ różnice cenowe pomiędzy technorattanowymi meblami a tymi fabrycznie tłoczonymi z polipropylenu są zauważalne, możemy sami ocenić czy mamy do czynienia z błędem. Jeśli błąd jest przemyślany, może on wynikać z chęci pozyskania organicznego ruchu, ostatecznie w opisie produktu przeważnie jest podany właściwy materiał. Dlatego też warto dokładnie przeczytać opis na karcie produktu. Często używane są także frazy “technorattan look”, “technorattan efekt”, czy “jak technorattan”, co samo w sobie w błąd nie wprowadza, ale daje szansę na przyciągnięcie większego ruchu na stronę.

Które zestawy mebli zyskały szczególną popularność na polskim rynku?

Jeśli chodzi o meble polipropylenowe, to szczególną popularnością cieszy się zestaw Corfu Set z dwoma wygodnymi fotelami, sofą i stolikiem kawowym oraz Corfu Fiesta z dwiema sofami, dwoma krzesłami i stolikiem. Natomiast hitem wśród mebli technorattanowych jest zestaw Calmo z dwoma wygodnymi fotelami i sofą oraz efektownym stolikiem czy zestaw Ligurito w wielu opcjach konfiguracji modułów.

Artykuł został napisany przez ekspertów prowadzących sklep internetowy Meble Ogrodowe specjalizujący się między innymi w sprzedaży zestawów ogrodowych: http://www.meble.ogrodowe.net/


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz