0
Opublikowany 23 maja 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Sprzątanie… na telefon?Od pewnego czasu na polskim rynku usług porządkowych dostępna jest usługa, określana mianem sprzątania na telefon. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Przeglądając liczne serwisy branżowe z ogłoszeniami osób świadczących usługi porządkowe, takie jak na przykład www.pomocedomowe.pl, możemy natrafić na dwa typy ogłoszeń. Pierwsze z nich odnoszą się oczywiście do zatrudnienia pomocy domowej. Drugi rodzaj ofert dotyczy natomiast tak zwanego sprzątania na telefon. Na czym polega wspomniana usługa? To bardzo proste. Wystarczy zadzwonić pod wskazany w ogłoszeniu numer, a następnie zamówić usługę porządkową. Szybko, łatwo i bez konieczności zatrudniania pracownika. Czy aby na pewno? Poznaj zalety oraz wady sprzątania na telefon.

Zalety…

Pierwszą, niekwestionowaną zaletą usługi jest możliwość szybkiej rezerwacji terminu. W praktyce bowiem ze sprzątania na telefon możemy skorzystać nawet w ciągu kilku godzin od mohmentu zgłoszenia zapotrzebowania. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że omawianą pomoc w sprzątaniu oferują z reguły nie osoby prywatne, a firmy. W związku z powyższym często – choć nie zawsze – zdarza się, że w naszym domu pojawia się nie jedna osoba, a cała ekipa. W praktyce oznacza po prostu szybszą realizację usługi, aniżeli miałoby to miejsce w przypadku zatrudnienia pomocy domowej. Dodatkowo wspomniane firmy bardzo często inwestują w nowoczesny, profesjonalny sprzęt sprzątający, co z kolei oznacza szersze spectrum działania.

… i wady

Jak każdy typ usługi, również sprzątanie na telefon posiada swoje wady. Jakie? Korzystając ze sprzątania na telefon nie mamy realnej możliwości poznania osób, które przecież wpuszczamy do własnego domu. Pociąga to za sobą konieczność przebywania w miejscu zamieszkania aż do chwili ukończenia pracy. Ponadto sprzątanie na telefon – jak sama nazwa wskazuje – obejmuje swoim zakresem wyłącznie usługę porządkową. W przypadku zatrudnienia pani, która wyręczy nas z obowiązku, jakim jest sprzątanie w Warszawie czy też dowolnym, zamieszkiwanym przez nas mieście, w grę mogą wchodzić także inne rodzaje prac, takie jak sporadyczna opieka nad dzieckiem, gotowanie czy robienie zakupów.

Jeśli sprzątanie nie sprawia ci większego problemu, a z prac porządkowych korzystasz wyłącznie sporadycznie, to sprzątanie na telefon z całą pewnością spełni twoje oczekiwania. Jeśli jednak na co dzień nie masz czasu czy też ochoty zadbać o porządek w swoim domu, to wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie stałej współpracy z konkretną pomocą domową.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz