0
Opublikowany 14 marca 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Tuby LED – nowoczesna alternatywa do tradycyjnych świetlówek liniowych

tuba led oświetlenie
tuba led oświetlenie

Świetlówki LED stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników oświetlenia liniowego i wypierają starsze i mniej wydajne rozwiązania. Świetlówki liniowe najczęściej użytkowane są w biurach, szkołach, instytucjach publicznych, ale spotkać je można także w niektórych gospodarstwach domowych.

Zanim pojawiły się nowoczesne świetlówki LED produkowane m. in. przez firmę Intelight, za oświetlenie tych obiektów odpowiadały tradycyjne świetlówki liniowe.

Tradycyjne świetlówki liniowe

Z tradycyjnymi świetlówkami liniowymi spotykamy się głównie w obiektach użyteczności publicznej. Są to specjalnie skonstruowane lampy fluorescencyjne, w których promieniowanie nadfioletowe wytwarzane jest dzięki wyładowaniu elektrycznemu w parach rtęci o niskim ciśnieniu. Za pomocą luminoforu jest ono z kolei zamieniane na światło widzialne dla ludzkiego oka.

Świetlówki liniowe, zwłaszcza ich starsze modele, posiadają jednak kilka podstawowych defektów. Przede wszystkim wydzielają duże ilości ciepła, a w trakcie świecenia często pojawia się w nich zjawisko charakterystycznego migotania. Niektóre świetlówki w trakcie swojej pracy generują także charakterystyczne buczenie, które dla niektórych osób może być uciążliwe, zwłaszcza w trakcie pracy.

Największą jednak wadą tradycyjnych świetlówek liniowych jest ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Świetlówki tego typu zawierają bowiem szkodliwe substancje, w tym rtęć. Mimo znacznej redukcji jej ilości, ze względu na zasadę działania świetlówek liniowych, nie jest możliwe całkowite jej wyeliminowanie. Świetlówki tradycyjne są także wrażliwe na spadki temperatury otoczenia, dlatego nie mogą być wykorzystywane w magazynach i innych obiektach, w których panują niskie temperatury.

Nowoczesne tuby LED – alternatywa do świetlówek liniowych

Nowoczesne świetlówki LED zastępują nie tylko tradycyjne żarówki w naszych domach, ale stanowią także doskonałą alternatywę do tradycyjnych świetlówek liniowych. Oferują bowiem długą żywotność, co dobrze widać na przykładzie tub LED marki Intelight. Zapewniają one bowiem ok. 50 tys. godzin pracy, co jest znacznie lepszym rezultatem niż długość świecenia oferowana przez tradycyjne świetlówki liniowe.

W przeciwieństwie do tradycyjnych świetlówek liniowych tuby LED Intelight pracują także w dowolnych warunkach temperaturowych, a na jakość ich świecenia nie mają wpływu niskie temperatury otoczenia. Świetlówki LED tego typu doskonale nadają się więc także do umieszczenia na zewnątrz budynków, np. na parkingach czy w otwartych magazynach. Świetlówki LED nie posiadają w swoim wnętrzu szkodliwej rtęci, są więc bardziej przyjazne zarówno dla środowiska, jak i bezpieczniejsze w codziennym użytkowaniu dla człowieka.

Oświetlenie LED jest bardziej energooszczędne, a jego użytkowanie pozwala nam zaoszczędzić znaczną część wydatków na energię elektryczną. Mimo tego, że nowoczesne świetlówki LED są droższe w zakupie od tradycyjnych świetlówek liniowych, to dzięki ich energooszczędności możemy liczyć na zwrot kosztów ich zakupu już po około roku od ich zakupu. Jeśli zależy nam na oszczędności warto sprawdzić produkty marki Intelight w MagazynLamp.pl. Są to bowiem wysokiej jakości i trwałe produkty, które kupimy online w bardzo atrakcyjnej cenie.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe